Home Biznes Ruszył drugi sezon popularnego serialu „Pakt”. Zdjęcia realizowano m.in. w katowickim Hotelu Diament Spodek.

Ruszył drugi sezon popularnego serialu „Pakt”. Zdjęcia realizowano m.in. w katowickim Hotelu Diament Spodek.

Ruszył drugi sezon popularnego serialu „Pakt”. Zdjęcia realizowano m.in. w katowickim Hotelu Diament Spodek.

W miniony weekend (20 listopada br.) odbyła się premiera drugiego sezonu serialu „Pakt” – superprodukcji HBO. Kluczowe sceny tego thrillera sensacyjnego powstawały tym razem nie tylko w Warszawie, ale również na Śląsku. Zdjęcia realizowano m.in. w katowickim Spodku, w siedzibie NOSPR, na Politechnice Śląskiej, w kopalni Makoszowy, na rynku w Rudzie Śląskiej, a także w przestrzeniach Hotelu Diament Spodek. Bazą serialowej ekipy był zabrzański Hotel Diament.

Z początkiem maja ekipa serialowa zrealizowała na Śląsku zdjęcia do pierwszego epizodu drugiego sezonu popularnej serialowej produkcji HBO „Pakt”. Na przełomie czerwca i lipca twórcy powrócili na Śląsk, by nakręcić pozostałe odcinki. Kilka scen serialu realizowano również w lobby i w jednym z apartamentów Hotelu Diament Spodek. Ekipę serialową gościł Hotel Diament w Zabrzu.
Do hotelu przyjechało ponad 80 osób, w tym znani aktorzy.– Cieszymy się, że  nasz hotel został wybrany jako baza ekipy serialowej. Na czas jej pobytu, był otwarty również dla innych gości, ale zadbaliśmy o to, aby artyści mogli czuć się swobodnie i koncentrować się na pracy – mówi Magdalena Klarowicz, Kierownik Działu Sprzedaży Hoteli Diament. – Goszczenie ekipy serialowej było dla całego zespołu ciekawym doświadczeniem. Sama zagrałam jako statystka w jednej ze scen realizowanych na terenie kopalni Makoszowy w Zabrzu. Jako laik, byłam zaskoczona ilością czasu, jaki należy poświęcić na nakręcenie sceny, która w serialu trwa zaledwie kilka sekund. Bardzo polubiliśmy tę serialową grupę i mam nadzieję, że to nie ostatnia produkcja tego typu na Śląsku. – dodaje.

Śląskie to lokalizacja ciekawa dla polskich twórców, odbierana jako miejsce interesujących przeobrażeń i kontrastów. Scenarzyści już nie raz wykorzystywali region jako nietuzinkowe tło dla filmowych i serialowych wydarzeń.

Drugi sezon serialu „Pakt” jest kontynuacją osadzonego w polskich realiach thrillera politycznego. W produkcji wyreżyserowanej przez Leszka Dawida występują, m.in. Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Łukasz Simlat, Borys Szyc, Mariusz Bonaszewski, Witold Dębicki, Zbigniew Zamachowski, Sebastian Fabijański i Filip Pławiak.