Home Dla dzieci Sprawdzone sposoby na jesienne wieczory

Sprawdzone sposoby na jesienne wieczory

Sprawdzone sposoby na jesienne wieczory

Jesień nie musi być nudna. Długie, jesienne wieczory to idealny czas, by rozwijać kreatywność dziecka. Pomysły leżą na leśnej ścieżce czy dawno nieodkurzanej półce z zabawkami – trzeba tylko po nie sięgnąć.

Coraz krótsze dni i szybko zapadający zmrok wpływają na nasze samopoczucie. Szczególnie odczuwają to dzieci, które dodatkowo muszą przestawić się z nieograniczonego czasu wolnego na poranne wstawanie i szkolne obowiązki. Jak poradzić sobie z jesienną aurą? Możliwości są nieograniczone – wystarczy puścić wodzę fantazji.

Gdy za oknem słońce

Nie bez przyczyny powstało powiedzenie „złota, polska jesień”. Las w trakcie tej pory roku mieni się kolorami, a jego zasoby mogą stać się inspiracją i skarbnicą wiedzy dla każdego dziecka. Październik to miesiąc, w którym żołędzie i kasztany można spotkać w każdym parku. Warto połączyć spacer z szukaniem leśnym eksponatów, z których powstaną  kasztanowo-żołędziowe ludziki. Wykorzystać można też łupiny kasztanów, świetnie nadające się na kolczaste skorupy dla jeży czy czapeczki dla oryginalnych zwierzątek.

Sposobem na świetną zabawę, a jednocześnie niezapomnianą lekcją przyrody, jest tworzenie zielników z jesiennych liści. Maluchy nie tylko będą miały frajdę w trakcie szukania najpiękniejszych okazów, ale przez zabawę poznają też nowe kształty, kolory czy zapachy. Starsze dzieci dzięki leśnej wycieczce nauczą się nowych gatunków drzew i krzewów oraz odróżniania grzybów jadalnych od trujących, których jesienią w polskich lasach nie brakuje.W razie niepogody

Deszczowa pogoda to idealny czas do nadrobienia wydawniczych nowości, ale też niepowtarzalna okazja, by powrócić do najpiękniejszych bajek z dzieciństwa. Opowiadania przenoszą w świat przygód, zaczarowanych zwierząt i ulubionych bohaterów, pozwalając dziecku rozwijać wyobraźnię i pobudzać twórcze myślenie. Czytanie zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne naszych pociech, buduje silną więź między rodzicem, a dzieckiem, ma również nieoceniony wpływ na rozwój słownictwa i umiejętność wypowiadania się
w ciekawy sposób.

Lekiem na jesienną nudę są też kreatywne zabawy i gry planszowe, które integrują
z otoczeniem, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji, ale też przegrywania – umiejętności cennych również w dorosłym życiu. Sprawdzonym sposobem na walkę z jesienną aurą są też kolorowanki dla dzieci, które przeżywają obecnie prawdziwy renesans. Oprócz tradycyjnych, papierowych wersji, coraz większą popularnością cieszą się ich interaktywne odpowiedniki. Dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę, a kolorowanki to świetny trening koncentracji, skuteczny sposób na naukę kolorów czy kształtów oraz zaprawa przez rozpoczęciem nauki pisania.

Prawdziwym hitem są kolorowanki interaktywne, wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość. Maluchy nie tylko mogą pokolorować lwa czy papugę, ale za pomocą darmowej aplikacji zobaczyć efekt swojej pracy w trójwymiarze – patrzeć jak dzikie zwierzę nagle „ożywa”, obserwować jak biega po stole, nakarmić je albo posłuchać wydawanych przez nie odgłosów – wyjaśnia Jarosław Zając z Wydawnictwa Piętka, które wprowadziło do swojej oferty serię Magicznych Kolorowanek 3D.

Wydawnictwo Beata Piętka oferuje wysokiej jakości usługi i produkty tworzone we współpracy z klientami. Bogata oferta dla szkolnictwa obejmuje mapy geograficzne i historyczne. W ofercie firmy znajdują się także atlasy dla dzieci oraz szereg produktów edukacyjnych, z których cześć wykorzystuje możliwości Rozszerzonej Rzeczywistości. W asortymencie firmy znajduje się ponad 550 produktów adresowanych do administracji, szkolnictwa, służb dyplomatycznych oraz osób prywatnych, a przede wszystkim dla dzieci.