Home Dla dzieci Wyniki testów ADAC: Foteliki Britax Römer najbezpieczniejsze

Wyniki testów ADAC: Foteliki Britax Römer najbezpieczniejsze

Wyniki testów ADAC: Foteliki Britax Römer najbezpieczniejsze

Foteliki marki Britax Römer: KING II ATS i KIDFIX SL SICT otrzymały wynik „dobry” w najnowszym międzynarodowym teście fotelików samochodowych ADAC i nagrody w Stiftung Warentest. Dodatkowo fotelik KIDFIX SL SICT, jako jeden z trzech laureatów, otrzymał najwyższą ocenę w grupie wagowej 15-36 kg. 

– Cieszymy się z tak znakomitych wyników naszych foteli w ostatnich testach zderzeniowych, szczególnie, że oceny przeprowadzane przez Stiftung Warentest są wymagające i w wielu przypadkach bezkompromisowe – podkreśla Małgorzata Gromadzka, Brand Manager w firmie Akpol, dystrybutor marki Britax Römer w Polsce.

KIDFIX_SL_SICT2-01-4ADAC  Fotelik Britax Römer KIDFIX SL SICT bardzo dobrze chroni dziecko w zderzeniu bocznym, dzięki nowej, opatentowanej przez Britax, technologii SICT  –  regulowane poduszki boczne pochłaniają energię ze zderzenia. Dzięki temu jest laureatem najwyższej oceny w testach w swojej grupie. Na ostateczną, całkowitą ocenę „dobrą” (1,8) złożyły się między innymi takie, czynniki, jak ocena zachowania się fotela w zderzeniu czołowym („dobry") oraz zderzeniu bocznym („bardzo dobry"). – Ponieważ kategoria wagowa 15-36 kg jest coraz częściej wybierana przez rodziców, jesteśmy jeszcze bardziej zadowoleni i dumni, że możemy teraz zaoferować im łatwiejszy wybór najbardziej bezpiecznego fotelika, który posłuży im przez lata – dodaje Małgorzata Gromadzka. 

Rodzina fotelików KING jest jedną z najstarszych i najbardziej popularnych propozycji marki Britax Römer, o czym świadczy ponad 2 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie przez ponad 25 lat. Najnowszy w ofercie produktów z grupy wagowej 9-18 kg jest fotel KING II ATS. Otrzymał on łączny wynik „dobry” (2,5) w ocenie Stiftung Warentest, przyznawanej według nowych reguł. 

KING_II_ATS1-01-4ADAC

Fotelik ten wyróżnia się systemem aktywnego napinania pasów (ATS) – wskaźniki za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych informują, czy pięciopunktowa, wewnętrzna uprzęż fotelika jest prawidłowo napięta. Jeśli pasy dziecka się poluźnią, fotelik pomaga rodzicom i sam je napina, gdyż posiada wbudowany system aktywnej regulacji. Dzięki temu rozwiązaniu rodzice nie muszą martwić się i zatrzymywać się w podróży, bo fotelik za nich troszczy się o bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy. Ponadto ADAC entuzjastycznie zaopiniował system ATS, stwierdzając, iż dzięki niemu w tym fotelu praktycznie nie istnieje ryzyko popełnienia błędu przy zapinaniu dziecka w uprzęży fotelika.

Stiftung Warentest jest największą i najbardziej szanowaną organizacją konsumencką w Niemczech. Stiftung Warentest na podstawie wyników testów ADAC (największe stowarzyszenie samochodowe w Europie) ocenia i przyznaje nagrody fotelikom samochodowym dla dzieci na rynku dwa razy w roku. Od 2011 ocena składa się z wyników testów zderzeniowych (50%), obsługi (40%) i ergonomii (10%).