Home Dom Lanie wody na budowie, czyli jak zaoszczędzić i być pro-eko

Lanie wody na budowie, czyli jak zaoszczędzić i być pro-eko

Lanie wody na budowie, czyli jak zaoszczędzić i być pro-eko

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że woda na budowie odgrywa bardzo ważną rolę. Wszelkie materiały sypkie – jak jastrychy, masy szpachlowe, gips – wymagają dokładnego „rozrobienia”, czyli wymieszania z wodą w odpowiednich proporcjach. Gdy użyjemy jej za mało lub za dużo, mieszanka nie będzie miała odpowiednich parametrów, co przełoży się na jakość wykonanej pracy.

 

Innowacje w służbie fachowcom i środowisku

 

W takich przypadkach najlepiej nie polegać na metodzie „na oko”. Oczywiście można stosować wiadra z podziałką litrową, ale wygodniej i pewniej postawić na rozwiązanie bardziej precyzyjne. Jest nim urządzenie do dozowania wody. To niewielkie narzędzie pozwala w łatwy i szybki sposób zdefiniować ilość wody potrzebnej do rozrabiania jastrychów czy mas szpachlowych. Dzięki niemu w mieszance będzie zawsze dokładnie tyle wody, ile potrzeba, a przy tym całą pracę wykona za nas urządzenie. – Urządzenie do dozowania wody WOLFF to proste rozwiązanie codziennych problemów wykonawców. Przyspiesza ich pracę, sprawia, że jest łatwiejsza i pozwala uniknąć – niejednokrotnie kosztownych – błędów, które zdarzają się na inwestycjach – mówi Maciej Załęski, doradca techniczny Uzin Utz Polska oraz trener Akademii Sztuki Posadzkarskiej. – Dozownik w poręcznej walizce, z możliwością dokupienia specjalnego statywu, z pewnością stanie się must have wśród narzędzi posadzkarza – w zawodzie, w którym liczy się precyzja i umiejętności, ale także coraz częściej czas.

 

Nie marnujmy wody

 

Co roku z okazji Światowego Dnia Wody, organizacje związane z ochroną środowiska apelują o szacunek do każdego zużytego przez nas litra. Jak wynika z badań Ministerstwa Środowiska 3/4 Polaków zdaje sobie sprawę, że oszczędzanie wody jest ważne, ale jednynie niecałe 15% przyznaje się do tego, że faktycznie coś w tym kierunku robi.Sposobów na oszczędzanie wody w domu jest wiele, ale powinniśmy o to dbać także podczas pracy. W końcu nie jest to tylko troska o środowisko, ale także o zawartość portfela. Każdy zaoszczędzony litr to wymiernie korzyści. – Profesjonalny sprzęt pomagający dozować wodę w precyzyjnych ilościach, to nie tylko wygoda dla wykonawcy, ale i najlepsze świadectwo dla inwestora, że wybrał fachowca stosującego innowacyjne narzędzia i dbającego o jego interesy – dodaje Adam Mickiewicz, doradca techniczny WOLFF.

 

Urządzenie do dozowania wody WOLFF – informacje techniczne

 

W skład zestawu wchodzi:

  • urządzenie do dozowania wody
  • walizka do transportu
  • dwa przyłącza do wody kompatybilne z systemem złączek do standardowych węży ogrodowych ½”
  • zasilacz 230 V

Dane techniczne:

  • jednostka miary: litr
  • zakres pomiarowy: 0,05 do 9999,99 litrów
  • zasilanie: AC/DC, adapter 100-240 V, zasilacz 50/60 Hz
  • ciśnienie wody: min. 0,2 – maks. 4 bar
  • przyłącze wody: mosiężne, na złączki ogrodowe 1/2”
  • tolerancja pomiarowa maks. ± 0,05 litra