Home Dom Systemy mini VRF marki AUX

Systemy mini VRF marki AUX

Systemy mini VRF marki AUX

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego rodzaju urządzeń do instalacji klimatyzacji mamy do wyboru wiele rozwiązań. Jednym z nich są systemy mini VRF. Co je wyróżnia?

Co wyróżnia systemy VRF od systemów split czy multisplit?

Zaletą takich systemów jest elastyczność w projektowaniu rur chłodniczych. A także sama długość instalacji chłodniczych, która może dochodzić nawet do 1000 m. Dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla dużych obiektów i budynków.  Inną zaletą systemu jest fakt, że można zaplanować ustawienie agregatu tak, aby znajdował się w mniej widocznej strefie. Trzecią bardzo ważną zaletą jest to, że układy typu VRF są bardziej ekonomiczne w eksploatacji w porównaniu z klimatyzatorami split i multi. W obecnym czasie wzrostu cen energii ma to coraz większe znaczenie.

Jak działają agregaty mini VRF?

Układy VRF składają się z jednostek wewnętrznych podobnych jak w układach split czy multi split, oraz agregatu chłodniczego. Układ chłodniczy oparty jest na systemowych trójnikach, a instalacja rozgałęzia się do jednostek wewnętrznych.

Zastosowane w jednostkach wewnętrznych precyzyjne, elektroniczne zawory rozprężne odpowiadają za podanie ilości czynnika odpowiedniej dla zrównoważenia zapotrzebowania na moc chłodniczą w danym pomieszczeniu, oraz precyzyjną regulację temperatury w tym pomieszczeniu. Agregat wyposażony w sprężarki inverterowe (o płynnie zmienianej wydajności i wysokiej sprawności) zapewnia odpowiednią ilość czynnika dla chwilowego zapotrzebowania od jednostek wewnętrznych zamontowanych w systemie. System ten pozwala na zainstalowanie agregatu o wydajności odpowiedniej dla obiektu jako całości, natomiast jednostki wewnętrzne są projektowane do maksymalnych zapotrzebowań w poszczególnych pomieszczeniach budynku. Zwykle proporcja sumy mocy jednostek wewnętrznych to 120 – 130 % mocy agregatu.

Przyjazny program doboru systemów pozwala na szybkie dobranie elementów zaprojektowanie układu rur chłodniczych oraz precyzyjne obliczenie potrzebnej ilości czynnika chłodniczego.Dowiedz się więcej na temat systemów VRF na cnaux.pl lub skontaktuj się z dystrybutorem:

Action Energy Sp. z o.o.

ul. Zakopiańska 159, 30-435 Kraków

+48 12 656 31 38

dok@actionenergy.pl