Home Biznes Krakowska Motorola Solutions to wyjątkowe miejsce pracy

Krakowska Motorola Solutions to wyjątkowe miejsce pracy

Krakowska Motorola Solutions to wyjątkowe miejsce pracy

Pracowników Motorola Solutions nie trzeba przekonywać o tym, że warto być częścią tej firmy. Teraz będzie miał okazję dowiedzieć się o tym cały świat. Instytut „Great Place To Work” przyznał firmie wyróżnienie w tegorocznym rankingu najlepszych miejsc do pracy.

Prestiżowy tytuł „Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce” przyznawany jest corocznie firmom, które cechuje rozwinięta kultura wzajemnego szacunku i zaufania. Każde przedsiębiorstwo może aplikować i wziąć udział w konkursie. Kryteria wyboru najlepszych definiują słowa współzałożyciela Instytutu „Great Place To Work”, Roberta Leveringa. Według niego, wyjątkowe miejsce pracy to „takie, w którym ufasz tym, dla których pracujesz, jesteś dumny z tego, co robisz i lubisz ludzi, z którymi pracujesz”.

(Znów) wśród najlepszychKrakowski zespół Motorola Solution nie po raz pierwszy został wyróżniony w rankingu najlepszych miejsc pracy w Polsce. Wcześniej firma aplikowała do konkursu w 2014 roku, co zaowocowało drugą pozycją w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 500 pracowników i pierwszym miejscem w branży technologii informatycznych. Otrzymane wyróżnienie to dowód na to, co obserwujemy na co dzień. Nasi pracownicy cenią firmę, akceptują i współtworzą wspaniałe środowisko pracy i po prostu lubią tutaj przychodzić – komentuje Katarzyna Reinfuss, dyrektor działu Human Resources Motorola Solutions Polska. Jej zdaniem, sukces firmy wynika z głęboko zakorzenionego w kulturze indywidualnego, uczciwego podejścia do człowieka. Świadczy o tym także przyznane dodatkowe wyróżnienie GPTW dla Motoroli jako “Rzecznika Standardów Etyki”. -Mam osobiste przekonanie, że wpływa na to fakt, iż Motorola Solutions została założona jako firma rodzinna, kierując się wartościami takimi jak szacunek, docenienie i szczerość. Nasz Kodeks Postępowania cały czas zawiera te wartości. Kładziemy nacisk na pełną transparentność i docenianie wkładu każdej jednostki. Otrzymany tytuł to nagroda dla każdego pracownika z osobna, bo wszyscy wspólnie tworzymy wspaniałe miejsce do pracy – dodaje.

To nagroda, którą pracownicy przyznają firmie
Nagrodę przyznaje Great Place to Work Institute – międzynarodowa instytucja badawczo-konsultingowa o ponad 20-letnim doświadczeniu. Zespół ekspertów prowadzi badania w 45 krajach na świecie. Corocznie uczestniczy w nich ok. 5.500 przedsiębiorstw na całym świecie, o ogóle ponad 10 milionów zatrudnień. Laureaci rankingu “Najlepszych Miejsc Pracy” wybierani są na podstawie tzw. Trust Index, czyli ankiet uzupełnionych przez samych pracowników, a także audytu kulturowego (Culture Audit) zbierającego informacje o programach i działaniach HR wdrażanych w firmach. W praktyce oznacza to, że im bardziej zadowolony pracownik, tym lepszy wynik pracodawcy. Krakowską Motorolę doceniono m.in. za przyjazną atmosferę pracy, wiarygodność kierownictwa, szacunek wobec zatrudnionych, perspektywy rozwoju oraz stabilizację finansową. To jeden z największych pracodawców IT w Polsce wyróżniony w tegorocznym konkursie.

Ponad 1650 zadowolonych pracowników
Centrum Badawczo-Rozwojowe R&D w Krakowie to największy ośrodek Motorola Solutions w Europie i drugi pod względem wielkości na świecie, zatrudniający ponad 1600 osób, z czego ponad 60% to inżynierowie. Centrum jest odpowiedzialne za tworzenie oprogramowania dla szerokiego spektrum produktów, co obejmuje cyfrowe systemy radiowe w standardzie TETRA i APCO P25, rozwiązania w zakresie krytycznej łączności LTE, radiotelefony, sieci bezprzewodowe WLAN, zaawansowane urządzenia do rejestracji danych, takie jak czytniki kodów kreskowych oraz RFID, komputery mobilne, a także aplikacje i usługi. Lokalizacja w środku Europy umożliwia polskim specjalistom udzielanie wszelkiego potrzebnego wsparcia technicznego klientom z regionu Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki.
Motorola Solutions jest liderem w branży telekomunikacyjnej, dostarczającym od ponad 90 lat rozwiązania telekomunikacyjne służbom bezpieczeństwa publicznego oraz klientom biznesowym w ponad 100 krajach świata.