Home Dla dzieci Trwają zapisy do programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam

Trwają zapisy do programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam

Trwają zapisy do programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam

Trwają zapisy do inspirującego programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam skierowanego do szkół w całej Polsce. Placówki, które zgłoszą się do programu zyskają szeroką wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zasad odżywiania, niemarnowania żywności i gotowania. Dodatkowo w ramach Akademii Uwielbiam przewidziane zostały konkursy, w których uczniowie, klasy i całe szkoły mogą walczyć o atrakcyjne nagrody.

Akademia Uwielbiam jest skierowana do uczniów i nauczycieli klas VI-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Program stanowi kontynuację idei projektu „Lubella inspiruje i edukuje”, która przez trzy edycje edukowała uczniów o potrzebie komponowania zbilansowanych i zróżnicowanych posiłków z uwzględnieniem produktów zbożowych.

Celem programu jest edukacja młodzieży na temat podstaw zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych
i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. W tym roku organizatorzy poszli jednak
o krok dalej i poszerzyli zakres tematyczny programu. Uczestnicy Akademii Uwielbiam dowiedzą się nie tylko, jak powinno wyglądać prawidłowe i racjonalne odżywianie. Akademia Uwielbiam uczy także właściwych zachowań związanych z niemarnowaniem żywności i doceniania wartości wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także radości z gotowania.

Do Akademii Uwielbiam może dołączyć dowolna liczba nauczycieli i klas z danej szkoły. Nauczyciele koordynujący mogą zgłosić swoją klasę do programu wypełniając formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej programu: www.akademiauwielbiam.pl. Zapisów do programu można także dokonywać poprzez rozmowę telefoniczną z przedstawicielem Organizatora. Po zgłoszeniu uczestnictwa, nauczyciele otrzymają drogą mailową komplet 2 scenariuszy lekcyjnych, stworzonych przez zespół ekspertów (metodyka oraz dietetyka) w taki sposób, by zachęcić uczniów do wspólnego, kreatywnego działania. Materiały posiadają atrakcyjną, nowoczesną formę dopasowaną do wieku
i zainteresowań młodzieży szkolnej. Przygotowano między innymi grę szkolną oraz inne angażujące aktywności zachęcające do działania. Dodatkowo każda szkoła, która weźmie udział w Akademii Uwielbiam i po przeprowadzeniu zajęć programu wypełni ankietę podsumowującą dostępną na stronie www.akademiauwielbiam.pl otrzyma Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację na temat zasad prawidłowego stylu życia.

W Akademii Uwielbiam, oprócz wiedzy można także zdobyć atrakcyjne nagrody!

 KONKURSY I NAGRODY

Organizatorzy programu przewidzieli także dwa inspirujące konkursy – szkolny i indywidualny. Warto wziąć w nich udział i powalczyć o bardzo atrakcyjne nagrody! 

Konkurs szkolny polega na wspólnym przygotowaniu potrawy przez uczniów poszczególnych klas
i zgłoszeniu zdjęcia oraz przepisu za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego na stronie www.akademiauwielbiam.pl. Na zwycięzców czekają warsztaty kulinarne, bony dla szkół o wartości 1500 zł oraz bony dla nauczycieli do sieci salonów EMPIK o wartości 700 zł. Dodatkowo, szkoła, która zgłosi największą liczbę prac otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł na dowolny cel.

Swoje przepisy uczniowie mogą zgłaszać także w konkursie indywidualnym. Wystarczy przygotować, zgodnie z zasadami regulaminu, przepis na dobrze zbilansowane danie, sfotografować je, a potem również za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie programu, zgłosić pracę konkursową.
W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie uczniowie z klas VI-VIII szkoły podstawowej lub III klasy gimnazjum. Nie muszą być to uczniowie ze szkół, w których prowadzony jest program Akademia Uwielbiam. 10 zwycięzców otrzyma atrakcyjne nagrody w postaci nowoczesnych telefonów Xiaomi Redmi 6/32 GB.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej: www.akademiauwielbiam.pl