Home Eventy Już w ten weekend Katowice Tattoo Konwent

Już w ten weekend Katowice Tattoo Konwent

Już w ten weekend Katowice Tattoo Konwent

W najbliższy weekend, 24 i 25 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym koło Spodka, specjaliści w dziedzinie sztuki tatuażu artystycznego spotkają się z tysiącami entuzjastów spektakularnych obrazów na ciele. Ponad 170, pracujących na pełnych obrotach maszynek do tatuażu, spacery po szkle w wykonaniu prawdziwych fakirów czy kąśliwe teksty w utworach hip-hopowych mc’s to tylko niektóre powody, dla których czwarta edycja Katowice Tattoo Konwent może okazać się wyjątkowo poruszająca.

W tym roku swoją obecność na Katowice Tattoo Konwent potwierdziło około 170 tatuatorów. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym pracować będą od rana, ale odwiedzający zobaczą pierwsze efekty ich zmagań dopiero o godzinie 12:30, kiedy oficjalnie zostaną otwarte festiwalowe bramy. Główne atrakcje odbędą się na scenie Katowice Tattoo Konwent. Tam 14:30  pojawią się pierwsi wytatuowani modele, którzy zaprezentują zgłoszone do konkursu tatuaże. Swoje wzory pokazać może każdy, kto wytatuowany został przez tatuatora ze studia, które bierze czynny udział w tej edycji wydarzenia. Prace w 11 kategoriach oceni Jury w składzie: Tomasz Tofi Torfiński, Sebastian Junior, Tomasz Strzałkowski. Wybrany zostanie między innymi najlepszy tatuaż związany ze Śląskiem, realistyczny/portretowy, graficzny i neotradycyjny. Część odwiedzających wróci do domu z pamiątką w postaci tatuażu.

Festiwal dla każdego

– Tattoo Konwent jest wydarzeniem dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci, pochodzenia czy liczby tatuaży. Od kilku lat zaobserwować można ogromny wzrost zainteresowania wśród osób, które nie mają na ciele żadnego wzoru – opowiada Marcin Pacześny, pomysłodawca i główny organizator Tattoo Konwent, a także właściciel salonu Zajawa Tattoo z Gdańska. – Część z nich przychodzi na Tattoo Konwent, by znaleźć tatuatora, który wykona ich pierwszy, wymarzony tatuaż, inni chcą po prostu przyjrzeć się tej sztuce z bliska, posłuchać koncertów i obejrzeć pokazy – dodaje.Choppery, foodtracki, koncerty i wiele innych

Przez cały czas trwania Tattoo Konwent, na terenie festiwalu działać będą specjalne strefy. Pierwszą z nich jest przestrzeń dedykowana modzie, gdzie odwiedzający znajdą odzież i akcesoria stworzone przez niezależnych projektantów. Na wydarzeniu nie zabraknie też limitowanych ubrań zaprojektowanych dla Tattoo Konwent, które dystrybuowane będą na specjalnym merchu. Szczególnie panów zainteresować może strefa z 12 unikatowymi chopperami i innymi pojazdami, wśród których znajdą się również oldschoolowe, amerykańskie auta. Na terenie Katowice Tattoo Konwent odbędzie się minizlot foodtracków, postawiony zostanie Barbershop z prawdziwego zdarzenia, a najmłodsi dadzą odsapnąć rodzicom bawiąc się pod opieką animatorów w specjalnej strefie dla dzieci. W programie artystycznym konwentu znalazły się występy fakirów: Ninja’y Czarnego Wojownika i ekipy The Mysterious Crew, a także pary akrobatów działających pod nazwą Acroflyers. Dla publiczności Katowice Tattoo Konwent zagra populany hip-hopowy skład Rasmentalism, przedstawiciele sceny grime czyli Mordor Muzik, a także Burnin Heart’s (rockabilly), Tiger Skull (mix hardrocka, rock’n’rolla i punka) i Lazy Class (streetpunk). O elektryczny beat pobrzmiewający w uszach uczestników zadbają DJe: Chokesick, FatCut, Musk i Bednarski.

Bilety

Internetowa przedsprzedaż biletów w promocyjnej cenie trwa do piątku. Aktualnie bilety można kupić w cenie 35 zł za bilet jednodniowy, 45 za karnet dwudniowy i 115 zł za karnet grupowy dla trzech osób (dostępne tylko w przedsprzedaży). Wejściówka VIP to koszt 200 zł. W dniu wydarzenia koszt biletu jednodniowego wzrośnie do 45 zł, a dwudniowego do 60 zł. Dzieci do 12. roku życia mogą uczestniczyć w festiwalu bezpłatnie. Przedsprzedaż biletów prowadzona jest za pośrednictwem strony www.katowice.tattookonwent.pl. Tam znaleźć można również dokładny program wydarzenia i opis atrakcji.