Home Inne Aby rozwód był startem w nowe życie

Aby rozwód był startem w nowe życie

Aby rozwód był startem w nowe życie

Od teraz kobiety stojące przed trudną próbą życiową, jaką jest rozwód, mogą liczyć na kompleksowe wsparcie specjalistów. W Gliwicach powstał właśnie pierwszy na Śląsku oddział Centrum Rozwodowego „Kobieta i Rozwód”. Z pomocą specjalisty ds. rozwodów, prawników, mediatorów, psychologów i psychoterapeutów rozwód ma stać się dla kobiety drogą do rozwoju!

Sieć „Kobieta i Rozwód” stworzona została przez kobiety dla kobiet. Obecnie działa w 14 miastach Polski. Pomysłodawczynią i właścicielką pierwszej franczyzy na Śląsku jest Barbara Jacińska – kobieta pozytywna, energiczna i z pasją, na co dzień bizneswoman, z wykształcenia politolog, a z zamiłowania coach i mediator. Sama również przeszła rozwód, co skłoniło ją do stworzenia miejsca, w którym kobiety ze zrozumieniem dostaną pełną pomoc w trakcie rozstania.

W obliczu rozstania kobieta często nie wie, od czego zacząć. Błądzi po omacku, szukając wyjścia z sytuacji, gdy jej świat rozpada się dosłownie na kawałki! Często kieruje się emocjami, nie dostrzegając istoty problemu. Korzystając ze swojego doświadczenia, poszukiwałam formuły, aby innym kobietom ułatwić przejście przez ten proces. I tak trafiłam na sieć profesjonalistek „Kobieta i Rozwód” – mówi Barbara Jacińska.

Jak przekonuje prowadząca Centrum Rozwodowe w Gliwicach, rozwód jest trudną drogą życiową, ale również drogą do rozwoju. Taka jest też idea sieci „Kobieta i Rozwód”, co ma odzwierciedlenie w logo sieci. – Takie podejście idealnie współgra z nabytymi przeze mnie kompetencjami coacha i mediatora. Postanowiłam więc wykorzystać ten potencjał i zdecydowałam się na bliższą współpracę z siecią „Kobieta i Rozwód”. Wspólnie z innymi specjalistami chcę pomagać kobietom w trakcie rozwodu oraz odnajdywać szanse na ich osobisty rozwój – wyjaśnia B. Jacińska.

Każda historia jest inna, inne są powody rozstania i sytuacja rodzinna. W Centrum Rozwodowym w Gliwicach panie mogą liczyć na wsparcie prawnika i mediatora. Pomocą służą także psycholodzy i psychoterapeuci, którzy wesprą nie tylko kobietę, ale i jej dzieci: – Dzieci nie są oczywiście stroną w sporze pomiędzy dorosłymi, ale często bywają w nich kartą przetargową. To niekorzystnie odbija się na ich rozwoju emocjonalnym. Dlatego myśląc o wsparciu kobiety, myślimy też o jej pociechach – tłumaczy szefowa śląskiego oddziału „Kobiety i Rozwód”.

Często przygotowanie do sprawy wymaga skorzystania z usług detektywa i również w tym zakresie pomocna jest sieć „Kobieta i Rozwód”. Oczywiście Centrum Rozwodowe jest przedsięwzięciem biznesowym i nie ma charakteru fundacji. Jednak obsługa jest wyjątkowa. Kobieta jest prowadzona przez cały czas prowadzenia sprawy, informowana na bieżąco o postępach.

Centrum Rozwodowe „Kobieta i Rozwód” w Gliwicach znajduje się przy ul. Zwycięstwa 14, lok. 51 – 52. Konsultacje są prowadzone po wcześniejszym umówieniu terminu. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 663 247 650, e-mail: gliwice@kobietairozwod.pl. 

Pomysłodawczyni i założycielka pierwszego na Śląsku Centrum Rozwodowego

www.zycie.info.pl.

 

 

Centrum Rozwodowe „Kobieta i Rozwód”

www.kobietairozwod.pl.