Home Internet Technologie, które pomagają chronić świat – do zobaczenia w Krakowie!

Technologie, które pomagają chronić świat – do zobaczenia w Krakowie!

Technologie, które pomagają chronić świat – do zobaczenia w Krakowie!

21 kwietnia wszyscy odwiedzający krakowski oddział Motorola Solutions mieli niepowtarzalną okazję przekonać się jak działają zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne wspierające bezpieczeństwo publiczne przyszłości oraz poznać osoby, które je tworzą. Tego dnia firma zorganizowała Dzień Otwarty dla wszystkich, którzy są zainteresowani zatrudnieniem w nowoczesnej firmie wyróżnionej tytułem “Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce 2018”.

Szczyt Nato w Warszawie, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie czy wybudowanie systemu komunikacji oraz transmisji danych m.in dla systemów SCADA dla Energa Operator S.A. – nie wszyscy jeszcze wiedzą, że najnowocześniejsze technologie wspierające m.in. służby publiczne, powstają… na krakowskim Ruczaju. To tutaj obecna od 25 lat na polskim rynku Motorola Solutions ulokowała swoje centrum badawczo-rozwojowe. W kilku nowoczesnych biurowcach powstają rozwiązania, z których na co dzień korzystają służby bezpieczeństwa publicznego na całym świecie, w tym również w Polsce.

Podczas organizowanego 21 kwietnia Dnia Otwartego, odwiedzający mieli okazję zobaczyć futurystyczne laboratoria, a także dotknąć i osobiście przetestować urządzenia telekomunikacyjne, którymi posługują się m.in. policjanci i ratownicy. Swoje działania przybliżyli też pracownicy zespołu Cybersecurity.Ósmy Open Day Motoroli Solutions odbył się pod hasłem #FollowMeToMotorolaSolutions. Szczególna część sobotnich wydarzeń dedykowana była osobom poszukującym pracy: studentom i profesjonalistom. Była to dobra okazja, by lepiej poznać możliwości budowy i rozwoju kariery zawodowej w różnych działach krakowskiego oddziału tej firmy – nie tylko tych bezpośrednio związanych z technologiami informacyjnymi, ale też w finansach, obsłudze klienta, czy edukacji. Na potencjalnych pracowników czekali eksperci z działu HR, którzy prezentowali najświeższe oferty pracy oraz służyli pomocą w pisaniu CV i przygotowaniu do procesu rekrutacyjnego.

Dla odwiedzających Motorola Solutions przygotowała masę dodatkowych atrakcji – dedykowanych zarówno studentom na początku ścieżki zawodowej, jak i profesjonalistom z dłuższym stażem pracy. Na miejscu czekały gry – logistyczny łańcuch dostaw, popularne Tabu, a także pokój gier video, zaopatrzony w najnowsze platformy gamingowe. Wszystko po to, by w ciekawy i niecodzienny sposób pokazać pracę poszczególnych zespołów w Motorola Solutions i zaprosić do zasilenia szeregów firmy. Uczestnicy mogli także sprawdzić swoją spostrzegawczość i myślenie analityczne rozwiązując zagadki w escape room.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/176131119571613/