Home Komputery Elastyczna wymiana dysków z Icy Dock MB524SP-B

Elastyczna wymiana dysków z Icy Dock MB524SP-B

Elastyczna wymiana dysków z Icy Dock MB524SP-B

FlexiDOCK MB524SP-B jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje szybkiego dostępu do danych z wielu dysków twardych lub SSD: pracownicy branży medialnej, którzy edytują i przenoszą duże pliki, specjaliści zajmujący się odzyskiwaniem danych, którzy nieustannie wymieniają dyski i technicy utrzymujący regularne kopie zapasowe ważnych danych.

FlexiDock to jakość i łatwość użycia profesjonalnego rozwiązania na rynku konsumenckim. Dzięki obsłudze maksymalnie czterech dysków twardych 2,5” lub dysków SSD, MB524SP-B potrzebuje tylko jednego gniazda 5,25″. Beztackowa konstrukcja nie posiada drzwiczek, umożliwiając wyłączanie napędów w kilka sekund. Jest to ulepszenie wielu tradycyjnych stacji dokujących do twardego dysku. Łatwy w użyciu przycisk wysuwania umożliwia szybkie wysuwanie napędów w płynny sposób. Poszczególne przyciski zasilania dla każdej z zatok, pozwalają na włączanie i wyłączanie napędów w jednej chwili. Metalowa konstrukcja z systemem wentylacji współpracuje z regulowanym 40-milimetrowym wiatrakiem, zapewniając cichą pracę i zachowanie napędu w optymalnej temperaturze.

Pierwsza na świecie profesjonalna stacja dokująca w zatoce 5,25″

MB524SP-B przekształca niewykorzystaną wnękę 5,25″ w stację dokującą SSD/HDD, aby łatwo używać wielu dysków razem. FlexiDOCK instaluje się do systemu w ciągu kilku minut za pomocą kilku śrub, po czym jest gotowy do pracy. Po zainstalowaniu flexiDOCK MB524SP-B obsługuje do 4x dysków SAS/SATA o przekątnej 2,5”’ lub SSD o wysokości od 5 mm do 9,5 mm. Obsługuje również szybkość transferu SATA 6Gb/s i funkcję hot-swap, przy użyciu napędów w pełnym zakresie.

Różnorodne projekty

Podczas pracy z wieloma dyskami ciągła wymiana między zasobnikami napędu może spowolnić przepływ pracy. Właśnie dlatego tacki i drzwiczki zostały wycofane z nowego modelu flexiDOCK MB524SP-B. Ten nowy system pozwala na włożenie napędów w kilka sekund, zmniejszając bałagan i chroniąc dyski przed zagrożeniami. Po włożeniu dysku do modułu flexiDOCK zostanie wyświetlony przycisk wysuwania wraz z lampką aktywności napędu LED. Aby wysunąć napęd, wystarczy nacisnąć przycisk wysuwania z powrotem, a napęd wyskoczy. W każdej chwili możesz wyłączyć zasilanie każdego napędu, naciskając przycisk zabezpieczający.

Specyfika zawodowaDzięki nowym rozwiązaniom użytkownik ma możliwość szybkiej i łatwej wymiany dysków SSD lub napędów. Specjaliści video i pasjonaci używają tej funkcji, aby szybko edytować filmy, gdy duże projekty wymagają wielu dysków. Gracze mają możliwość łatwego dodawania pamięci SSD do swojego systemu bez potrzeby rozbierania komputera i radzenia sobie z przewodami. Specjaliści IT i technicy komputerowi używają tej funkcji do szybkiego testowania wielu napędów w tym samym czasie. Twórcy systemów używają flexiDOCK, aby utrzymać różne systemy operacyjne fizycznie oddzielone, zwiększając wydajność i bezpieczeństwo aplikacji.

Zbudowany dla funkcjonalności

flexiDOCK został zaprojektowany do obsługi profesjonalnych aplikacji przy jednoczesnym utrzymaniu przyjaznego dla konsumenta punktu cenowego. Prędkość wentylatora może być regulowana. Pozwala to obniżyć jego szybkość w trakcie normalnej pracy oraz zwiększyć przy dużym obciążeniu, redukując emisję hałasu i utrzymując dyski w optymalnej temperaturze podczas ich użycia.

Poszczególne przyciski zasilania mogą bezpiecznie zamknąć napęd, oszczędzając energię i zwiększając bezpieczeństwo. Wszystkie cztery napędy mogą być zasilane z jednego 15-pinowego złącza zasilania, co zmniejsza bałagan spowodowany zwykle przez wiele napędów. FlexiDOCK obsługuje również zatrzaski i kable danych, zapewniając, że napęd nie rozłączy się przypadkowo podczas pracy. Metalowa obudowa z wytrzymałego tworzywa jest trwała i zapewnia najlepszą ochronę oraz jest objęta pełną 3-letnią gwarancją na wszystkie wady.

Sugerowane aplikacje

Kopia zapasowa danych, klonowanie dysków, edycja audio i wideo, cyfrowe analizy, odzyskiwanie dysku, komputery przenośne, systemy montowania centrów datacenter/rack i dowolnych aplikacji wymagającej wymiany na gorąco.

Kluczowe cechy

 • Obsługuje dokowanie do 4 x 2,5″ SAS / SATA HDD / SSD z funkcją wymiany hot-swap SATA (5 mm – 9,5 mm)
 • Pasuje do dowolnej zatoki 5,25″
 • Metalowa konstrukcja z ABS zapewnia pełną ochronę
 • Całkowicie beztackowa konstrukcja nie wymaga żadnych śrub ani uchwytów
 • Bezdrzwiowa obudowa umożliwiają szybką wymianę
 • Duże indywidualne przyciski wysuwania dysku
 • Pojedynczy przycisk zabezpieczający przed nieuprawnionym dostępem do napędu z niebieską diodą aktywności napędu
 • Wysokowydajny wentylator chłodzący 40mm z łatwą dostępną prędkością obrotową wentylatora
 • Napędzane wszystkie cztery dyski z jednego 15-pinowego złącza zasilania
 • Obsługuje SAS i SATA z blokadą zatrzaskową
 • Instalacja napędu dysków wgłębnych w pełni chroni dyski przed możliwymi uszkodzeniami
 • Specjalnie zaprojektowane szczeliny wentylacyjne zapewniają maksymalne chłodzenie pasywne