Home Kuchnia Na noże i widelce, czyli zawód: kucharz

Na noże i widelce, czyli zawód: kucharz

Na noże i widelce, czyli zawód: kucharz

Na noże i widelce!
Zawód-kucharz

Wydaje się Wam, że życie szefa kuchni to bajka, a wrodzony talent wystarczy, żeby zdobyć sławę, chwałę i sukces? Nic bardziej błędnego. Za kulisami powstawania kulinarnych arcydzieł kryje się pot, łzy, ciężka praca, nieustające wyzwania i niecodzienne umiejętności. Oto parę wskazówek, co powinien umieć dobry kucharz.

Kuchnie świata na widelcu
W menu swoich zdolności warto mieć kilka stałych pozycji. Aby być dobrym kucharzem należy znać podstawy kuchni francuskiej, włoskiej, chińskiej i tajskiej, nie wspominając już o naszych rodzimych smakołykach. Co więcej, na tym obcowania z obcymi kulturami nie należy kończyć. Warto jeszcze, ponad przepisy, poznać język kraju, z którego pochodzą. Tym sposobem łatwiej zrozumie się zawiłości wykonania, a ponadto znajomość obcego języka umożliwia pracę z kucharzami z całego świata

A co to jest L4?
Każdy się może przeziębić, bądź uszkodzić. Każdy poza kucharzem. Tu nie można zadzwonić z dnia na dzień i powiedzieć „przepraszam jestem chory, nie będzie mnie”.  Niestety, czas jest niezwykle cenny dla szefów kuchni. Nie dotyczy to tylko urlopów, ale i normalnego, a raczej nienormowanego, czasu pracy. Pracuje się w święta, w weekendy, czy po nocach. Najbardziej oczekiwanym rarytasem w kucharskiej prywatnej karcie jest sen.

2+2×2=?
15 kilogramów makaronu + 1 kilogram mięsa = 16 kilogramów spaghetti. No cóż, nie za bardzo tak to działa. Znajomość matematyki jest jedną z najważniejszych umiejętności miękkich, jaką należy mieć opanowaną w tym zawodzie. Wszystko, co ląduje w garze musi być tak naprawdę przeliczone i odważone.  W tym zawodzie nie ma ucieczki od dodawania, mnożenia i dzielenia, nie w tym wypadku.

En garde!
Kuchnia to pole bitwy – noże, tasaki, ogień, wrzątek! Wszędzie jest niebezpiecznie i trzeba na siebie bardzo uważać i – ponad wszystko -znać podstawowe zasady pierwszej pomocy. Gotowanie to sport zespołowy, więc trzeba dbać nie tylko o siebie, ale i o innych współtowarzyszy w czasie walki!
Kuchnia to miejsce, gdzie sytuacje często stają na ostrzu noża. Ekstremum pracy kucharza serwuje Wam w marcu Polsat Food Network! W naszej „Morderczej kuchni” wszystko może się zdarzyć, a stawką są olbrzymie pieniądze na rozwój własnego biznesu. W tej walce wszystkie chwyty są dozwolone. Zobaczcie, po jaką amunicję będą sięgać nasi bohaterowie w poszczególnych konkurencjach! Prowadzący też im niczego nie ułatwią. I tak, w walce o najlepsze taco i kanapki z wędliną składniki muszą pozyskać z automatu z jedzeniem, a smażenie omletów przez trzech kucharzy mając do dyspozycji tylko jedną patelnie, to też nie zabawa. Koniecznie śledźcie kolejne odcinki „Morderczej kuchni”, żeby zobaczyć jak się wszystko rozwiąże. Czy na słodko, czy na gorzko – emocji na pewno będzie w bród!

 

Mordercza kuchnia
Premiera w niedzielę, 27 marca o 22:00

Zdjęcia dostępne na stronie: https://sni.app.box.com/s/cjqz6fbdjzevf7ybkcl6/1/5724445665


Dodatkowych informacji udziela:
Dorota Skurska
Shi Communication
pr@shicommunication.pl
+48 22 636 90 49

O Polsat Food Network
Rozrywka i jedzenie prosto z serca.

Polsat Food Network to świeże spojrzenie na programy kulinarne i celebracja wszystkiego, co odważne, zabawne i rozrywkowe w tym gatunku. To nie jest typowy kanał o tym, jak gotować! Polsat Food Network to nieustająco jedna z najszybciej rozwijających się, lifestyle’owych i rozrywkowych marek, pełna wielokrotnie nagradzanych programów o gotowaniu, mistrzów kuchni i kulinarnych rywalizacji. W Wielkiej Brytanii Food Network to numer jeden wśród lifestyle’owych kanałów, dostępny na wszystkich największych platformach. Strona www.foodnetwork.co.uk jest dostępnym przez całą dobę dopełnieniem kanału, na którym można znaleźć codzienną ramówkę, oglądać na żywo lub na życzenie odcinki programów, zapoznać się z biografiami szefów kuchni, przepisami i innymi formami kontentu. W obszarze EMEA zapraszamy po więcej informacji na strony: Polska: www.foodnetwork.pl; Południowa Afryka: www.foodnetwork.co.za; dodatkowo EMEA: www.foodnetworktv.com. W USA zapraszamy na stronę www.foodnetwork.com, która jest wiodącą stroną kulinarną w Ameryce i gdzie kanał jest jednym
z najbardziej popularnych w telewizji. Polsat Food Network należy do Scripps Network International, lidera w mediach lifestyle’owych, w dziedzinach, takich jak jedzenie, dom i podróże; dla telewizji, internetu i powstających platform. Na rynku międzynarodowym funkcjonuje pod nazwą  Food Network.

 

Shi communication Shi Communication to zespół ludzi, który dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu jest w stanie zrealizować każdy, nawet najbardziej nietypowy pomysł na promocję w niestandardowym czasie.Nieprzerwanie od 2006 roku przygotowujemy i prowadzimy kampanie z zakresu PR i marketingu. Jesteśmy cenieni za wysoką jakość organizacji wszelkiego rodzaju eventów, od konferencji i pokazów medialnych, po duże wydarzenia okolicznościowe.W 2013 roku w oparciu o wcześniejsze działania, poszerzyliśmy zakres naszej działalności o usługę dystrybucji telewizji tematycznych w Polsce.Shi Communication to gwarancja sukcesu i satysfakcji na najwyższym poziomie.