Home Materiały budowlane MK w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm

MK w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm

MK w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm

Lider wśród polskich producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych, firma MK Systemy Kominowe, została wyróżniona tytułem Geparda Biznesu 2017 roku. Ten prestiżowy konkurs organizowany jest przez Instytut Europejskiego Biznesu od 12 lat.

Instytutu Europejskiego Biznesu działa od 12 grudnia 2005 r. W tegorocznej edycji konkursu przebadano wyniki finansowe 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, a wyróżnione zostały te, których wartość rynkowa wzrosła o więcej niż 10 proc.

MK została wyróżniona nie tylko w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017, ale również w X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017  oraz  X edycji Konkursu Efektywna Firma 2017. Firma z Żar znalazła się w grupie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w kraju.

Dołączenie do grona Gepardów Biznesu jest ukoronowaniem naszych działań na rzecz branży kominowej. To dla nas niezwykle symboliczne wyróżnienie, ponieważ otrzymaliśmy je w okresie, w którym świętujemy 25 lat działalności na polskim rynku – mówi Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu.Firma MK została założona przez Zbigniewa Karasia i Klausa Michaelisa w 1993 roku. Dziewiętnaście lat później dołączając do Isotip – Joncoux stała się częścią największej grupy producentów systemów kominowych w Europie.

W ofercie MK znajdują się systemy kominowe jedno-, dwu- i trójścienne, systemy do kotłów kondensacyjnych i agregatów oraz designerski system ZEN.  Firma prowadzi także dział usług obróbki stali. Jako jedyna w branży kominowej wyspecjalizowała się też w obróbce stali ferrytycznej, wykorzystywanej z powodzeniem w wielu innych gałęziach przemysłu. Kominy ze stali ferrytycznej są sprzedawane od 2007 roku,  bez żadnej reklamacji na korozję!  Firma zatrudnia 227 pracowników. Wykwalifikowana kadra i nowoczesny park maszynowy są gwarantami szybkiej produkcji i sprawnych dostaw produktów w każde miejsce w Europie.

Rok 2018 to także przeprowadzka do nowej siedziby, dzięki której firma kilkukrotnie zwiększyła powierzchnię produkcyjną i magazynową.