Home Dom Polska liderem produkcji podłóg drewnianych w Europie

Polska liderem produkcji podłóg drewnianych w Europie

Polska liderem produkcji podłóg drewnianych w Europie

Podłogi drewniane w Polsce przeżywają swój renesans. Coraz więcej prywatnych inwestorów decyduje się na taki rodzaj okładziny. Ma to swoje odzwierciedlenie także w produkcji. Jak wynika z czerwcowego raportu FEP (Europejskiej Federacji Przemysłu Pakietowego), Polska jest liderem w produkcji podłóg drewnianych z ponad 19-procentowym udziałem w rynku.

Od lat na topie utrzymują się podłogi warstwowe. Ich udział w produkcji jest dominujący – stanowi aż 81%. – Ten trend nie dziwi nikogo w branży – przemawia za nim kilka faktów: coraz trudniejszy dostęp do cennego surowca, jakim jest drewno, upowszechnienie się technologii ogrzewania podłogowego, a także fabryczne wykończenie, pozwalające na szybszy montaż podłóg. To wszystko sprawia, że podłogi warstwowe pod prawie 10 lat są numerem jeden dla klientów – uważa Robert Elias, doradca techniczno-handlowy marek UZIN i PALLMANN.Do tego trendu dopasować się muszą także pozostali uczestnicy rynku parkietowego – także firmy z branży chemii podłogowej. – Oczywiste jest, że nasze systemowe rozwiązania dopasowujemy do potrzeb wykonawców. Popularność podłóg wielowarstwowych w połączeniu z ciągłym dążeniem do skracania czasu pracy na inwestycji owocuje różnymi ciekawymi produktami, nad którymi stale pracuje nasz dział technologiczny.

Jednym z tych rozwiązań jest nowość na rynku – jednoskładnikowy klej na bazie STP – UZIN MK 160. – To produkt, który wprowadziliśmy do sprzedaży w lipcu. Jest dedykowany podłogom warstwowym, bez ograniczenia do ich formatu. Wyróżnia go łatwość stosowania i fakt, że jako klej utwardzający się pod wpływem wilgoci szybko uzyskuje przyczepność początkową. Równie ważne jest to, że ewentualne zabrudzenia da się łatwo usunąć, co w przypadku najczęściej fabrycznie wykończonych podłóg warstwowych ma niebagatelne znaczenie – dodaje Robert Elias.

Informacje techniczne – UZIN MK 160

  • kolor: jasnobeżowy
  • zużycie: 1000-1200 g/m2
  • czas otwarty: 20-25 min
  • możliwość obciążania: po ok. 24 godzinach
  • szlifowanie: po ok. 36 godzinach
  • zastosowanie: podłogi warstwowe bez ograniczeń formatu, podłogi lite do wielkości 160×1400 mm, podłogi z wodnym ogrzewaniem podłogowym
  • GISCODE 10 – nie zawiera rozpuszczalników
  • EMICODE EC 1 R PLUS – bardzo niska emisyjność PLUS
  • cena za opakowanie: 168 zł