Home Motoryzacja TomTom zatrudnia w Polsce

TomTom zatrudnia w Polsce

Firma TomTom, jeden z największych na świecie dostawców produktów i usług nawigacyjnych, zamierza w najbliższym czasie zatrudnić 40 specjalistów branży IT w swoim centrum w Łodzi. Docelowo pracę znajdzie tam blisko 100 osób odpowiedzialnych za rozwój produktów holenderskiej marki.

 



TomTom zajmuje się tworzeniem przenośnych urządzeń nawigacyjnych (PND), samochodowych systemów nawigacji satelitarnej oraz rozwiązań do monitorowania i zarządzania flotą. Z globalnych map firmy, za pośrednictwem internetu i telefonów komórkowych, każdego dnia korzystają miliony osób. Główna siedziba TomTom mieści się w Amsterdamie, a na całym świecie marka zatrudnia 4000 osób.
W łódzkim oddziale firmy pracuje blisko 500 specjalistów i inżynierów odpowiedzialnych m.in.za tworzenie oprogramowania do produkcji map oraz rozwijanie silnika nawigacyjnego NavKit, czyli rozwiązania będącego podstawą działania nawigacji i jej poszczególnych funkcjonalności, w tym funkcji omijania korków. Między innymi w związku z rozwojem silnika nawigacyjnego NavKit, TomTom planuje zatrudnić w najbliższym czasie 40 osób znających język programowania C++. Firma poszukuje również  inżynierów specjalizujących się w technologii Java. Miejscem pracy dla nowozatrudnionych będzie siedziba firmy w Łodzi. „Jesteśmy w trakcie budowania silnego zespołu inżynierów. Poszukujemy programistów oraz Scrum Masterów, którzy będą wspierać pracę zespołów programistycznych” – mówi Wojciech Młynarczyk, Engineering Manager w firmie TomTom. „Poza znajomością języka programowania C++ oczekujemy również umiejętności posługiwania się językiem angielskim i kreatywności. W zamian oferujemy pracę w zespole tworzącym produkty, z których na co dzień korzystają miliony osób na całym świecie” – dodaje Wojciech Młynarczyk.

Docelowo gigant związany z rynkiem nawigacji ma zamiar rozszerzyć zespół o kolejnych specjalistów.
W sumie w łódzkim centrum R&D firmy TomTom zatrudnionych zostanie ich około 100.  NavKit, będący sercem nawigacji, może być stosowany w nowoczesnych systemach operacyjnych takich jak Linux, Android, QNX, iOS, Tizen i Windows. Jest wykorzystywany m.in. podczas wyznaczania tras z uwzględnieniem historycznych i aktualnych danych dotyczących utrudnień w ruchu oraz kalkulowania

różnych typów przejazdów, w tym najszybszych, najkrótszych, ekonomicznych i rowerowych. Oprogramowanie bazujące na NavKit umożliwia ponadto wskazywanie drogi do celu z użyciem elementów graficznych i komunikatów głosowych, wyszukiwanie interesujących użytkownika miejsc (tzw. POI) w trybie online, podpowiadając ich nazwy podczas wpisywania w urządzeniu nawigacyjnym.