Home Muzyka Ludwisarze z Przemyśla i specjaliści ze Śląska zadbali o wyjątkowe święta katolików w Peszawarze

Ludwisarze z Przemyśla i specjaliści ze Śląska zadbali o wyjątkowe święta katolików w Peszawarze

Ludwisarze z Przemyśla i specjaliści ze Śląska zadbali o wyjątkowe święta katolików w Peszawarze

Tym razem do Pakistanu dotarł kolejny dzwon wykonany w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Swoje miejsce znalazł on w Kościele Wszystkich Świętych, gdzie swym biciem przywoływać będzie miejscowych katolików.

W tym islamskim kraju chrześcijan jest niewielu, bo zaledwie 2,45 proc., chociaż po hinduizmie tworzą tam drugą co do wielkości grupę wyznaniową mniejszości religijnej.Dzwon, który trafił z Przemyśla do Pakistanu waży 150 kg, posiada serce oraz zawieszenie wykonane przez firmę Rduch Bells & Clocks w Czernicy, a zdobi go m.in. logo parafii Wszystkich Świętych oraz herb diecezji w Peszawarze.

Świątynia Wszystkich Świętych wybudowana w jednym z największych pakistańskich miast, pochodzi z 1883 r. i jest siedzibą parafii unijnego Kościoła Pakistanu, należącego zarówno do Wspólnoty Anglikańskiej, jak i do Światowej Rady Metodystycznej. Miejsce szczególne, gdyż właśnie tam, przed pięciu laty, dwóch samobójców wysadziło się w powietrze, gdy wierni wychodzili z nabożeństwa. W krwawym zamachu terrorystycznym zginęło co najmniej 80 osób.