Home Nieruchomości CBRE GLOBAL INVESTORS NABYŁ OSTATNIE POWIERZCHNIE W IDEAL IDEA PARK W WARSZAWIE

CBRE GLOBAL INVESTORS NABYŁ OSTATNIE POWIERZCHNIE W IDEAL IDEA PARK W WARSZAWIE

CBRE GLOBAL INVESTORS NABYŁ OSTATNIE POWIERZCHNIE W IDEAL IDEA PARK W WARSZAWIE

Fundusz zarządzany przez CBRE Global Investors nabył ostatnie powierzchnie w warszawskim Ideal Idea Park – parku biznesowym łączącym funkcje magazynową i biurową. Sprzedawcą był fundusz inwestycyjny zarządzany przez BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA (BPH TFI SA).

Nabyte budynki o łącznej powierzchni 10 127 m2 zaprojektowane zostały tak, aby sprostać wymogom małych i średnich najemców. W skład kompleksu wchodzą zarówno wysokiej jakości powierzchnie magazynowe (6147 m2), jak i przestrzeń biurowa (3980 m2).

Ideal Idea Park jest zlokalizowany w samym sercu pierwszej strefy warszawskiego rynku logistycznego, zaledwie 1,5 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Warszawie. W warszawskiej pierwszej strefie magazynowo-logistycznej swoje siedziby główne otwierają firmy z całego świata, co przekłada się na duże zapotrzebowanie na magazyny i powierzchnie biurowe.

To nie pierwsza transakcja CBRE Global Investors dotycząca Ideal Idea Park. W grudniu 2014 roku firma nabyła część kompleksu o łącznej powierzchni 30 596 m2.  

– Liczba potencjalnych projektów inwestycyjnych dotyczących budynków logistycznych w tej lokalizacji jest bardzo ograniczona. Dlatego bardzo cieszymy się, że mogliśmy skorzystać z nie lada okazji, jaką jest to nabycie. Odkąd zakończyliśmy proces przejmowania obu faz realizacji parku, możemy cieszyć się z dominującej pozycji na rynku wynajmu w strefie. Planujemy zoptymalizować poziom obłożenia Ideal Idea Park w taki sposób, aby generować stabilne przepływy gotówkowe, które będą atrakcyjne dla naszych inwestorów – komentuje John Mulqueen, Dyrektor Działu Transakcyjnego Regionu EMEA w CBRE Global Investors.

Grzegorz Ryszka, Dyrektor Działu Transakcyjnego Regionu CEE w CBRE Global Investors dodaje:
– W ciągu ostatnich paru lat sektor logistyczno-przemysłowy stał się w Polsce bardzo ważną klasą aktywów i zapotrzebowanie na tego typu inwestycje pozostaje wciąż bardzo wysokie.-Koniec-

O CBRE Global Investors

CBRE Global Investors to ogólnoświatowa firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych, zarządzająca aktywami o wartości 88,4 mld $* (stan na 30. czerwca 2015 r.). Spółka finansuje programy inwestycyjne na całym świecie w pełnym spektrum ryzyka/zwrotu dla inwestorów.

CBRE Global Investors jest niezależnie zarządzaną siecią filii CBRE Group, Inc. (NYSE: CBG). Zajmuje się badaniami, pozyskiwaniem inwestycji i innych zasobów na całym świecie, usługami typu full-service w sektorze nieruchomości komercyjnych i firm inwestycyjnych z korzyścią i na rzecz ich inwestorów. CBRE Group Inc., zatrudnia ponad 70 000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 400 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich), według stanu z 1 września 2015 r.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.cbreglobalinvestors.com.

*Pojęcie aktywa pod zarządem (assets under management – AUM) odnosi się do wartości rynkowej aktywów powiązanych z branżą nieruchomości komercyjnych, w stosunku do których CBRE sprawuje nadzór i prowadzi, w skali światowej, usługi zarządzania inwestycjami oraz inną działalność doradczą, a które na ogół składają się z nieruchomości i kredytów związanych z nieruchomościami; portfele papierów wartościowych oraz obejmuje inwestycje w spółkach operacyjnych, joint ventures oraz w prywatnych funduszach nieruchomości w ramach jej własnego funduszu. Termin AUM służy do przedstawienia skali działalności CBRE Global Investors na światowym rynku nieruchomości komercyjnych, a jego kalkulacja może różnić się w zależności od obliczeń innych firm zarządzających.