Home Sport Rower w walce o czyste powietrze dla Krakowa

Rower w walce o czyste powietrze dla Krakowa

Rower w walce o czyste powietrze dla Krakowa

Nowe stacje „fit” 
Do grona stacji dostępnych dla użytkowników Wavelo dołączają kolejne dwie. Od nowego tygodnia niemal 70 tysięcy zarejestrowanych w systemie entuzjastów ekologicznego środka transportu miejskiego będzie mogło rozpocząć i zakończyć wypożyczenie pojazdu w stojakach o numerach 163 i 164. Inwestorem stacji sponsorskich jest sieć klubów – Fitness Platinium. Pierwsza z nich, o nazwie „163. Fitness Platinium® Bratysławska”, zlokalizowana na północy miasta, stanęła w okolicy Platinium, przy ul. Bratysławskiej 4.  Druga, oznaczona jako „164. Fitness Platinium® Aleja Pokoju”, stanie u wejścia na teren niedawno otwartego, największego w mieście klubu sieci przy Alei Pokoju 16. Platinium staje się nie tylko jedyną partnerską siecią fitness, ale i pierwszym sponsorem równocześnie aż dwóch stacji. Z nich ucieszą się zapewne nie tylko klubowicze, ale także mieszkańcy okolicznych osiedli – Grzegórzek, Ofiar Dąbia, a także Krowodrzy Górki, Żabińca, czy tzw. Siemaszek.

Współpraca z Fitness Platinium to kolejny dowód na to, że w Krakowie chcemy nie tylko współdziałać na rzecz zrównoważonego transportu, ale także promować zdrowy tryb życia. Jesteśmy przekonani, że klienci Fitness Platinium docenią możliwość bezpośredniego dojazdu do klubu. Cieszymy się z partnerstwa z firmą która wielokrotnie udowadniała, że proekologiczne działania nie są jej obce. A to dopiero początek naszej współpracy z Platinium – mówi Marcin Jeż, dyrektor ds. rozwoju BikeU, operatora rowerów Wavelo.Wavelo walczy o czyste powietrze w Krakowie 
Operator rowerów liczy, że jesienią Wavelo stanie się prawdziwym orędziem w walce o świeże powietrze. Tylko od początku lipca do końca września korzystano z rowerów ponad 350 tysięcy razy. W ten sposób, w porównaniu do użytkowania samochodu osobowego, udało się zredukować emisję dwutlenku węgla o około 330 tysięcy kilogramów. Powtórzenie tego wyniku na jesień może wydatnie przyczynić się do realnej walki ze smogiem – ocenia Marcin Jeż. Właśnie dlatego, by zachęcić krakowian do korzystania ze zdrowej alternatywy transportowej, wraz z nadejściem jesieni Wavelo intensyfikuje działania serwisowe w swoich jednośladach. Kilkaset rowerów wyposażono w nowe koła, reszta przechodzi gruntowny serwis. Po letnim okresie, gdy rowery wykorzystywane były rekordowo często, wymieniane są części i prowadzone prace poprawiające estetykę rowerów. Z uwagi na trudniejsze warunki atmosferyczne nasi pracownicy odpowiedzialni za uzupełnianie stacji zobowiązani są także do częstszego sprawdzania czystości rowerów, siodełek i rączek przy kierownicach. Ponadto, przy każdej wizycie w serwisie Wavelo są dokładnie czyszczone – mówi dyrektor projektu Wavelo – Albert Wójtowicz. Sezon jesienny potrwa do 1 grudnia.

Zimą Wavelo, jako jedyny system miejskich wypożyczalni w Polsce, nadal dostępne będzie dla swoich użytkowników.