Home Turystyka Finnair wprowadza na trasach europejskich najszybszy na rynku internet pokładowy

Finnair wprowadza na trasach europejskich najszybszy na rynku internet pokładowy

Finnair wprowadza na trasach europejskich najszybszy na rynku internet pokładowy

19 lipca Finnair wprowadził nowe szybkie połączenie internetowe w swojej flocie wąskokadłubowych Airbusów na trasach europejskich.

Połączenie internetowe zostało założone w sześciu wąskokadłubowych samolotach Airbus. Do końca tego lata przewidziano instalację dostępu do internetu w kolejnych 20 samolotach, a do lata 2019 roku Finnair zaplanował założyć internet we wszystkich wąskokadłubowych Airbusach ze swojej floty.

Klienci Finnaira będą mogli dzięki temu korzystać na każdym etapie podróży z szybkiego pokładowego połączenia internetowego, jakiego nie znajdą w samolotach żadnej innej firmy lotniczej. Będą mogli go używać, podobnie jak na ziemi, do serfowania po sieci, zakupów on-line, słuchania muzyki, a nawet oglądania filmów i programów telewizyjnych z popularnych serwisów streamingowych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować naszym klientom coś naprawdę specjalnego, najlepsze dostępne na rynku połączenie internetowe podczas naszych lotów europejskich,” mówi Piia Karhu wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich. „Klienci mogą także korzystać z usług, które oferujemy on-line poprzez portal Nordic Sky, takich jak najnowsze wydania cyfrowych gazet czy zakupy internetowe. Dostęp do internetu na pokładzie samolotu pozwala nam także wprowadzić nowe narzędzia, które pozwolą załodze podnieść standard obsługi pasażerów.”

Finnair chce, by pasażerowie przetestowali nową usługę na lotach europejskich i bezpłatnie udostępnia ją przez dwa miesiące. Przez ten czas Finnair zamierza zebrać informacje na temat funkcjonalności wprowadzanego systemu i poznać opinie klientów o nowej usłudze.

Bardzo szybki pokładowy internet na pokładach samolotów Finnair to efekt współpracy Finnaira z globalną firmą telekomunikacyjną Viasat Inc.

Finnair to linia lotnicza, która priorytetowo traktuje obsługę swoich klientów, udostępnia na pokładach samolotów najnowsze technologie w swojej flocie, by zapewnić pasażerom łączność najwyższej jakości. Jesteśmy dumni, że możemy z nimi współpracować i umożliwić pasażerom Finnaira korzystanie z pokładowego połączenia internetowego o niezrównanej jakości i szybkości”, mówi Don Buchman, wiceprezes i główny menadżer Viasat d.s. lotnictwa komercyjnego. „Podczas fazy testowej będziemy zdobywać kluczowe informacje potrzebne do dalszego optymalizowania wprowadzanego systemu. Pozwoli to nam przygotować usługę stworzoną w odpowiedzi na potrzeby, zainteresowania i przyzwyczajenia użytkowników.”

Połączenie internetowe podczas lotów europejskich:Zasięg

Gdy tylko zakończy się proces instalacji, pokładowe połączenie internetowe będzie dostępne podczas większości europejskich lotów Finnaira. W przestrzeni powietrznej występują jednak techniczne ograniczenia nad rejonami morskimi, takimi jak Zatoka Biskajska czy Morze Północne, gdzie nie zasięg satelitarnego i łączność jest uniemożliwiona. Pewne ograniczenia mogą pojawić się także nad Łotwą, Litwą, niektórymi regionami Białorusi i Rosji. Pasażerowie mogą mieć także problemy z połączeniem internetowym na niektórych etapach podróży ze względu na regulacje obowiązujące w poszczególnych krajach i przepisy narzucone przez agencje lotnicze.

Ceny

Połączenie internetowe będzie bezpłatne na trasach europejskich podczas okresu testowego, który będzie trwać dwa miesiące. Finnair poda do wiadomości cennik pokładowych połączeń internetowych jesienią.

Portal Nordic Sky

Portal Nordic Sky jest dostępny dla wszystkich klientów Finnaira, na pokładach samolotów wyposażonych w połączenie internetowe. Pasażerowie nie muszą być połączeni z internetem, by móc korzystać z portalu Nordic Sky. Za jego pośrednictwem klienci będą mogli skorzystać z różnorodnych usług cyfrowych takich jak najnowsze wiadomości czy zakupy on-line, a także uzyskać dostęp do systemu obsługi klienta, czy sprawdzić szczegóły swoich połączeń lotniczych.

Dostęp do internetu na urządzeniach moblinych

Nowy szybki nternet pokładowy będzie dostępny dla wszystkie telefonów komórkowych, tabletów i laptopów posiadających funkcję Wi-Fi.