Home Dom 3D na naszych ścianach

3D na naszych ścianach

3D na naszych ścianach

Technika 3D zadomowiła się na stałe nie tylko w kinie, ale również we wnętrzach. Trójwymiarowe fototapety są tak realistyczne, że mamy ochotę zrobić krok do przodu i zanurzyć się w głębi ich obrazu. Mogą przedstawiać abstrakcyjne układy geometryczne, architekturę z odległych zakątków świata czy romantyczne pejzaże.

W codziennym życiu.
Oglądając realistyczne projekty 3D: w kinie, na plakatach reklamowych czy nowoczesnych posterach, dochodzimy do wniosku, że prace jedno- lub dwuwymiarowe zostały zepchnięte na margines. Grafika trójwymiarowa zdominowała świat sztuki cyfrowej. Oferuje zarówno statyczne obrazy, jak i dynamiczne filmy i animacje, które zapierają dech w piersiach.

układ geometryczny

We wnętrzach.
Technikę 3D możemy zauważyć również we wnętrzach. Oryginalne grafiki, obrazy, zdjęcia i wizualizacje, w odpowiednio dużych rozmiarach, od dłuższego czasu pokrywają ściany naszych domów i mieszkań. Fototapeta jest jednym z najprostszych sposobów na odświeżenie pomieszczenia i dodanie mu charakteru.

Obserwując aktualne tendencje, można odnieść wrażenie, iż spośród nich, szczególnym uznaniem cieszą się te trójwymiarowe. Są jedną z najbardziej modernistycznych ozdób, jakie możemy wprowadzić do naszego wnętrza. Wpasują się nie tylko do przestronnych domów, ale także małych mieszkań, gdyż optycznie powiększają przestrzeń i poprawiają proporcje wnętrz.

Czym się charakteryzują?
Niektórzy twierdzą, iż fototapety 3D wciągają nas do swojego świata. Inni z kolei są zdania, że to one przekraczają ramy i pewnym krokiem wchodzą do naszej przestrzeni. Wszyscy natomiast są zgodni, że to jedne z najbardziej ciekawych ściennych dekoracji, które zapewniają nietuzinkowe efekty wizualne.

Fototapety w trójwymiarze zawierają elementy, które w zaawansowanej technicznie sztuce cyfrowej, cenimy najbardziej tj.:
– precyzyjne załamanie światła
– idealnie dobrane kolory i nakreślone faktury
– malownicze odbicia i gra cieniem.
Dzięki nim obiekty stają się bardzo realistyczne, niemal namacalne. Gdy spojrzymy na nie – mamy chęć zrobić krok do przodu i zanurzyć się w głębi obrazu.

schody w starym mieście


Układy geometryczne.
Do stylistyki minimalistycznej i modernistycznej szczególnie wpasują się trójwymiarowe tapety, które przedstawiają układy geometryczne. Wzory, które zawierają figury takie jak prostokąty, kwadraty, trójkąty, romby i wielokąty, charakteryzują się symetrią i porządkiem. Wykorzystując podstawowe kształty, możemy stworzyć projekty, które przypadną do gustu miłośnikom abstrakcji.

Jedną z propozycji jest fototapeta, która przedstawia nachodzące na siebie prostokąty, w formie pionowej. Efekt 3D tej wizualizacji potęguje odpowiednia gra cieni. Znajdziemy na niej wyłącznie odcienie szarego, czyli barwy neutralnej i uniwersalnej, która dziś kojarzy się także z profesjonalizmem i organizacją.

Architektura w trójwymiarze.
Często marzymy o podróżach w różne miejsca na ziemi, aby podziwiać architekturę, która się w nich znajduje. Niestety bywa, iż plany te trudniej zrealizować. Korzystając z fototapety 3D, która przedstawia budynek, ulicę czy most, możemy myślami przenieść się w odległe zakątki świata.

Do modernistycznego wnętrza nie musimy wybierać zdjęcia, które przedstawia panoramę amerykańskiego miasta z nieodłącznymi drapaczami chmur. Warto postawić na fototapetę, która ociepli takie wnętrze. Może ona przedstawiać schody w wąskiej uliczce spokojnego, bardzo starego miasta, na terenie południowej Europy czy Bliskiego Wschodu. Widok takiego uroczego miejsca pozwoli nam lepiej odprężyć się po ciężkim dniu.

góry we mgle

Romantyczne krajobrazy.
Chyba każdy z nas chciałby w oknie mieć widok jeziora, morza, gór, lasu czy łąki. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na częste wyjazdy w te miejsca, nie mówiąc o swoim domu w górach czy nad morzem. Takim oknem, przez które będziemy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody, może być fototapeta. Pokrywające ściany pejzaże były jednym z pierwszych motywów, jakie przewijały się na pierwszych fototapetach. Mogłoby się wydawać, że już wyszły z mody, jednak nic bardziej mylnego.

Osoby, które chciałyby wprowadzić do swojej sypialni zapierające dech w piersiach widoki przyrody, mogą postawić na fototapetę 3D przedstawiającą góry pokryte lasem, która także dostępna jest na demural.pl. Akcent tajemniczości i magii wprowadza do niej mgła, która spowija szczyty. Dzięki niej stworzymy romantyczne pomieszczenie, w którym będziemy lepiej zaczynać każdy dzień.

Więcej zdjęć fototapet 3D https://demural.pl/fototapety/-3d