Home Dom Oświetlenie w sypialni

Oświetlenie w sypialni

Oświetlenie w sypialni

Urządzając klasyczną sypialnię w całości na biało, nie musimy obawiać się, że będzie sprawiała wrażenie zbyt zimnej. Osoby, które chcą stworzyć odpowiedni nastrój – powinny postawić na oświetlenie ścienne. Dzięki kinkietom i lampom ściennym nie tylko zaoszczędzimy miejsce, ale również przyjemnie poczytamy książkę.

Dlaczego biel?
Sypialnię możemy urządzić w całości na biało, czyli w kolorze uznawanym w aranżacji wnętrz za najbardziej popularny. Powodem tego jest:
– jego uniwersalność
– wizualne powiększanie przestrzeni
– odczucie czystości i świeżości.
Mimo, iż pomieszczenie w bieli wielu osobom kojarzy się z chłodem – możemy urządzić je tak, aby sprawiało wrażenie ciepłego i subtelnego.

wisząca Medo Ring

Klasyczna biel.
Dobrym pomysłem jest klasyczna sypialnia, w całości urządzona na biało. Stylizowane łóżko powinno być wykonane z metalu, który pozwoli na stworzenie ciekawych zdobień. Metalowe powinny być także stoliki nocne, ze szklanymi blatami, które nawiązują do stylu retro. Całość ociepli drewniana podłoga oraz dodatki.

Wisząca okrągła.
Osoby, które lubią łączyć style, w takiej klasycznej sypialni – zainstalować mogą nowoczesną lampę wiszącą Medo Ring, w kształcie koła. Wykonano ją z białego aluminium i szkła akrylowego. Długość jej zawieszenia jest regulowana, maksymalnie może wynieść 1,5m.

Źródłem jej światła jest wymienny moduł SMD LED, który zapewnia dobrą jakość oświetlenia przy niskim zużyciu energii. Emituje białe, ciepłe światło, które zapewnia przytulną atmosferę. Ma możliwość ściemniania w zakresie 1-10V. Możemy wybrać 2 modele w zależności od średnicy tj. 60 cm lub 90 cm.

kinkiet Napia Twin


Zalety oświetlenia ściennego.
W sypialniach i pokojach hotelowych, funkcję oświetlenia przyłóżkowego pełnią kinkiety i lampy ścienne, dzięki którym:
1. Stworzymy nastrojowy klimat. Sypialnia to pomieszczenie, w którym relaksujemy się po ciężkim dniu. Dlatego nie powinniśmy instalować w niej mocnego i jaskrawego światła, które utrudni odpoczynek.
2. Bez problemu przeczytamy książkę lub czasopismo.
3. Kinkiety mogą być uzupełnieniem albo alternatywą dla lamp podłogowych i wiszących. Dzięki nim zaoszczędzimy miejsce na podłodze, gdyż będziemy mogli zrezygnować z lampy stojącej. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych sypialni.
4. Doświetlimy wybrane przez siebie strefy.
5. Podkreślimy takie elementy dekoracyjne jak wezgłowie łóżka, efektowna tapeta czy pościel, zarówno jednokolorowa, jak i we wzory.

kinkiet Accanto Ledspot

Szeroki kinkiet z 2 reflektorkami.
Aluminiowa obudowa kinkietu Napia Twin wykończona została w kolorze aluminium szczotkowanego. To podłużna lampa o szerokości aż 2 metrów, która posiada dwa rodzaje światła, włączane oddzielnie:
1. Wmontowane w górnej obudowie diody SMD, które kierują strumień światła w górę. Dzięki temu oświetlimy nie tylko łóżko na całej jego szerokości, ale także ścianę.
2. Dwa ruchome reflektorki, z diodami Power LED, które emitują światło o białej, ciepłej barwie. Dzięki nim skierujemy jego strumień tam, gdzie potrzebujemy (ułatwią czytanie przed snem).

Tradycyjny z abażurem.
2 niezależne źródła światła (z 2 niezależnymi włącznikami) posiada także klasyczny kinkiet Accanto Ledspot tj.:
– ukrytą za kloszem żarówkę, która pełni funkcję głównego oświetlenia
– ruchomy reflektorek z diodą Power LED, który ma wąski kąt świecenia.
Lampę wykonano ze stali wykończonej na biało, natomiast kwadratowy abażur z materiału – w kolorze czarnym lub białym.

ścienna Cariso 2

Elegancki romb.
O przytulny nastrój w sypialni czy pokoju hotelowym zadba lampa ścienna Cariso 2, która również dostępna jest na tomix.pl. Wykonano ją z aluminium i stali. Charakteryzuje się eleganckim kształtem, który przypomina czarny romb. Dzięki zainstalowanym modułom COB LED, jak i wnętrzu w kolorze mosiądzu – z lampy wydobywa się ciepłe światło. Jego strumień skierowany jest zarówno w górę, jak w dół.

Więcej zdjęć oświetlenia przyłóżkowego https://www.tomix.pl/aranzacja+wnetrz/50