Home Zdrowie Jak walczyć z demineralizacją kości?

Jak walczyć z demineralizacją kości?

Jak walczyć z demineralizacją kości?

Zbyt niska zawartość substancji mineralnych w tkance kostnej dotyczy głównie seniorów, dzieci w okresie intensywnego wzrostu, kobiet w ciąży, rekonwalescentów czy sportowców. Mogą korzystać oni z homeopatii, która pomoże zredukować ból kostny, a także zwiększyć gęstość mineralną kości i zawartość wapnia we krwi.

Demineralizacja organizmu.
To proces obniżania zawartości substancji mineralnych (najczęściej fosforu lub wapnia – wówczas mówimy o odwapnieniu), który może prowadzić do poważnych chorób. Szczególnie zagrożone są tkanki o dużej zawartości składników mineralnych, czyli kości i zęby. Demineralizacja kości może prowadzić do osteoporozy, a demineralizacja zębów do próchnicy.

badanie kości

Grupy ryzyka.
Demineralizacja dotyka najczęściej:
– dzieci i młodzież w okresie intensywnego wzrostu
– osoby starsze
– kobiety w okresie ciąży i menopauzy
– rekonwalescentów
– sportowców.

Homeopatia.
Rexorubia to preparat homeopatyczny w formie granulatu, który zawiera m.in. ditlenek krzemu, a także fosforan magnezu i żelaza. Może być stosowany wspomagająco w przypadku demineralizacji i zaburzeń gospodarki mineralnej (szczególnie zaburzeń wapniowo-magnezowo-fosforanowych). Zalecany jest osobom w każdym wieku, uprawiającym sport, jak i leczącym złamania.

Ułatwia przyswajanie z diety mikroelementów i soli mineralnych, dzięki czemu wyrównuje ich niedobory. Zawarte w nim składniki przyczyniają się do wzrostu mineralizacji tkanki kostnej, dlatego może być stosowany w profilaktyce osteoporozy, jak i przy złamaniach kości.

Rexorubia

Jakie choroby?
Składniki zawarte w preparacie są pomocne w łagodzeniu skutków:
– anemii
– krzywicy
– próchnicy zębów
– neurastenii
– łamliwości paznokci
– wypadania włosów.

Badanie Pacjentów.
Spośród 60 osób, którzy korzystali z porad lekarskich w zakresie medycyny sportowej i ginekologii, utworzono dwie jednorodne grupy pod względem:
– wieku 15-40 lat
– płci
– rodzaju dolegliwości.
Następnie wykonano badania obydwu grup Pacjentów, z których jedna otrzymała placebo.Jakie schorzenia badano?
Celem badań było dowiedzenie, na drodze eksperymentalnej, że Rexorubia jest skuteczna w przypadkach:
– demineralizacji tkanki kostnej (u dorastających dzieci i po porodzie)
– osteoporozy
– złamań będących skutkiem nadwyrężeń sportowych.

Opis badania.
W trakcie eksperymentu trwającego 60 dni, obie grupy przypadkowych Pacjentów zgodziły się odstawić dotychczasowe leczenie, w celu poddania się terapii Rexorubią lub placebo, stosowanych 3x dziennie po 1 łyżeczce – 1 godzinę przed posiłkami. Na podstawie zakodowanego kwestionariusza oceniano wyniki kliniczne badań krwi i badań radiologicznych, które wykonywano w dniu rozpoczęcia eksperymentu i 60 dni później. Pozwoliło to prześledzić ewolucję badanych parametrów.

Jakie kryteria?
1. Ból kostny.
Zastosowano kwestionariusz, który zawiera skalę bólu kostnego. Pacjenci odnotowywali w nim zmniejszenie tego rodzaju bólu.
2. Mineralizacja tkanki kostnej.
Korzystając z osteodensjometrii (mierzonej w g/cm2) zauważono zwiększenie gęstości mineralnej kości (wzrost z 1,06g/cm2 do 1,22g/cm2).
3. Wapń we krwi.
Poprawę zauważono także w trzecim z przyjętych kryteriów tj. w zawartości wapnia we krwi.

Jednak badanie poza zyskiem terapeutycznym w grupie zażywającej ten preparat homeopatyczny, wskazało także na jego bardzo dobrą tolerancję i brak skutków ubocznych. Profilaktycznie zaleca się stosowanie go na wiosnę i jesień przez 2-3 miesiące, natomiast leczniczo do wyrównania niedoborów.

Link do zakładki nt. produktu https://www.lehning.pl/lehning-rexorubia