Home Bez kategorii LANTA – MINIMALIZM W WIELU ODMIANACH

LANTA – MINIMALIZM W WIELU ODMIANACH

LANTA – MINIMALIZM W WIELU ODMIANACH

Rodzina kostek Lanta powiększyła się o nowe wersje wykończenia. Obok gładkich i color-mix od tego roku pojawiła się również ich wersja płukana, w kolorach: jasnoszarym, grafitowym i mlecznym.

Minimalizm tworzy architekturę, która szanuje swoje sąsiedztwo. Używa prostych form i stonowanej kolorystyki. Efekt – to estetyczna harmonia z otoczeniem i naturą. Nowoczesna architektura spełnia się w minimalizmie, a tradycyjna z powodzeniem znajduje tu również swoje ścieżki. Zwłaszcza, jeśli temat minimalizmu rozważamy w kontekście materiałów nawierzchniowych, które nie dominują, ale dopełniają wizerunek architektury – zarówno jedno, jak i wielorodzinnej.Kostka Lanta wpisuje się w nurt minimalizmu zarówno kształtem, jak i kolorem. Zestaw składa się z kwadratu i dwóch prostokątów o wyróżniającej się wielkości (29,7 x 29,7 cm; 29,7 x 44,7 cm; 29,7 x 59,7 cm). Można też przyjąć, że Lanta to małe płyty nawierzchniowe. Takie rozwiązanie pozwala na układanie prostych, geometrycznych wzorów, ale równocześnie umożliwia odejście od monotonnych linii równoległych widocznych na nawierzchni, na rzecz układu typu „tetris”. Świetny efekt estetyczny potęguje bezfazowe wykończenie brzegów. Uzyskujemy tym samym idealnie gładką i komfortową w użytkowaniu nawierzchnię.

Bardzo ważna jest również barwa. Dotychczas Lanta dostępna była w wersji szarej i grafitowej (gładka) oraz melanżach color-mix (kasztanowy, stalowy, muszlowy) – o wyjątkowym, liniowym rozkładzie barw, do złudzenia przypominającym wycinane z prawdziwego materiału skalnego. Tegoroczną nowością jest wersja płukana kostki wykończona naturalnym kruszywem – jasnoszarym, grafitowym i mlecznym.

Kostka LANTA, producent Buszrem
Wymiary: 29,7 x 29,7 mm; 29,7 x 44,7 mm; 29,7 x 59,7 mm; grubość: 6 mm Kolorystyka: (gładkie) szary, grafit; (color-mix) kasztanowy, stalowy, muszlowy; (płukana) jasnoszary, grafitowy, mleczny
Kostka Lanta płukana firmy Buszrem