Home Bez kategorii Metoda włosa nie dla każdego

Metoda włosa nie dla każdego

Metoda włosa nie dla każdego

W makijażu permanentnym microblading i maszynowa metoda włosa to niekoniecznie najlepszy wybór, kiedy marzy się o pięknym i delikatnym łuku brwiowym. Pełnym estetyki i niezwykle subtelnym łuku, który będzie nie do odróżnienia od tego naturalnego, ale warto metodzie włosa przyjrzeć się bliżej. Jednak metodzie włosa, opracowanej przez światowych specjalistów, metodzie, która nie będzie dobrym wyborem dla wszystkich. Niestety niektórzy linergiści nadużywają metody microbladingu, wykonując ją wręcz taśmowo u wszystkich swoich klientów. W dużej mierze powoduje to późniejsze komplikacje?

Włos, który nie krzywdzi

Jeśli już decydujesz się na metodę włosa – warto wybrać gabinet, który w swoim dorobku ma coś ponad „szkolenie z microbladingu”. Po pierwsze wie, jak prowadzić rękę, jak głęboko wprowadzać pigment, by nie narobić szkód, a po drugie, wie, że taka metoda nie znajdzie zastosowania u wszystkich. Najważniejsza w makijażu permanentnym jest precyzja – ta jest niezastąpiona w metodzie włosa – mówi Aleksandra Wójtowicz, specjalizująca się w makijażach permanentnych i medycznych pigmentacjach. Tutaj bardzo ważne jest prowadzenie ręki, zaufanie do niej. Tylko wprawa i odpowiednia technika mogą sprawić, że makijaż będzie perfekcyjny. Włos należy prowadzić równo, posiłkując się wiedzą na temat budowy łuku brwiowego. Musimy pamiętać o tym, jak zbudowany jest łuk – gdzie jest początek, środek i koniec, jak układają się na nim włoski! Bo u każdego układają się inaczej. Dlatego w metodzie włosa nie może być mowy o schemacie, według którego pracuje wielu! – dodaje Wójtowicz

Bo do każdego łuku należy podchodzić indywidualnie, nie stosując metody włosa tam, gdzie nie da się jej zastosować! Makijaże permanentne to prawdziwa sztuka. Co to oznacza?

Dla kogo?

Jeśli już ktoś decyduje się na metodę włosa, ostateczny wybór techniki musisz zostawić linergiście – to on po analizie łuku brwiowego wie, czy można tu zastosować włoski czy cień. Jakie trzeba spełnić warunki?

– dobrze by ubytki w łuku brwiowym były równo rozłożone, na jednej i drugiej brwi – jeśli nie ma włosków na jednej brwi, a na drugiej mamy ich nadmiar, metoda się nie sprawdzi i finalnie łuk będzie wyglądał gorzej niż przed pigmentacją– ważna jest skóra – ta powinna być zdrowa, bardziej sucha niż tłusta

– metoda jest lepsza dla blondynek i szatynek z delikatnymi łukami brwiowymi

– metoda jest dobra przy gęstych łukach brwiowych, które chcemy jeszcze bardziej zagęścić i nadać im trochę nieokiełznany look

Wykonując makijaż permanentny tą metodą należy pamiętać o tym, że jeśli zrobimy włoski zbyt delikatnie to po wygojeniu, po makijażu może nie być śladu. Z drugiej strony, jeśli wprowadzimy pigment zbyt głęboko, to może dojść do klasycznego i popularnego w wielu gabinetach rozlania pigmentu. Efekt? Blizny i czerwowo-niebieski łuk brwiowy, który trzeba ratować korektą.

Złoty środek

Analizując każdy łuk brwiowy, musimy zdecydować, czy metoda włosa nie zaszkodzi! W wielu gabinetach sytuacja wygląda nagannie. Kosmetyczki po odbyciu podstawowego szkolenia z metody maszynowej włosa, czy microbladingu zaczynają działać, robiąc to niestety nieumiejętnie i schematycznie. I będą tak wykonywać ten rodzaj makijażu, po technika włosa wymaga nie lada wprawy i doświadczenia. Tutaj człowiek uczy się nieustannie, bo każdy łuk jest inny. W wielu miejscach jedyną motywacją wykonywania zabiegów permanentnych jest motywacja finansowa. Często zabiegi robi się w niskich, zachęcających cenach. Musimy jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju makijaż to sztuka, która wymaga bardzo szerokich kompetencji i pokory! Jeżeli ktoś pracuje tylko po to, by zarobić – nigdy nie będzie dobrym w tym, co robi. Wiele osób nie ma odpowiednich kompetencji do wykonania perfekcyjnego łuku brwiowego metodą włosa, nadużywa się też stwierdzenia, że to metoda bardzo naturalna. Nie jest naturalna – żaden makijaż permanentny nie jest naturalny – zawsze jest to forma tatuażu. Może być jedynie bardziej lub mnie estetyczny – dla mnie estetyka jest podstawą! Dlatego dbam o to, by makijaże były szyte na miarę. Nawet te, wykonywane metodą włosa. – komentuje Wójtowicz.

Zapraszamy do studia makijażu permanentnego i pigmentacji medycznych Aleksandra Wójtowicz