Home Bez kategorii smartGAZ – indywidualne rozwiązania energetyczne dla firm

smartGAZ – indywidualne rozwiązania energetyczne dla firm

smartGAZ – indywidualne rozwiązania energetyczne dla firm


Ekologia to główny powód, dla którego gaz ziemny jest coraz częściej wykorzystywany zarówno w gospodarstwach domowych, jak i niewielkich przedsiębiorstwach. Do jego zalet należą m.in. redukcja emisji dwutlenku węgla oraz mniejsza ilość wytwarzanych związków azotu niż w przypadku innych paliw. Jak zatem zacząć korzystać z gazu ziemnego w małej firmie?

Jakiś czas temu spółka DUON Dystrybucja wprowadziła na rynek ofertę smartGAZ, umożliwiającą przejście na paliwa gaz ziemny nawet małym i średnim przedsiębiorstwom. Dzięki dopasowaniu oferty do potrzeb ich właścicieli stało się to dużo łatwiejsze, a w związku z tym – coraz bardziej powszechne.

Dlaczego warto wybrać gaz ziemny?

Kwestię ekologii już podjęliśmy, warto jednak nieco rozwinąć ten wątek. Gaz ziemny nie emituje substancji szkodliwych dla środowiska – nie znajdziemy w nim zatem metali ciężkich czy związków, takich jak na przykład dwutlenek siarki. Warto dodać, że emisja dwutlenku węgla przez gaz ziemny jest o 25% mniejsza niż w przypadku oleju opałowego i o 50% mniejsza w przypadku węgla.

Jeśli chodzi o finanse, ważne jest, że przedsiębiorcy mogą w pełni kontrolować ilość zużywanego gazu. Dzięki temu mogą dostosowywać ją do temperatury na zewnątrz i wewnątrz, co korzystnie wpływa na budżet firmy.

Oprócz tego prawidłowo użytkowane urządzenia gazowe są w pełni bezpieczne, a przy tym wygodne w utrzymaniu. Gaz ziemny spala się całkowicie, nie emitując przy tym groźnego tlenku węgla, jaki występuje w przypadku tradycyjnych paliw stałych. Jest ponadto specjalnie nawaniany – wyraźnie wyczuwalną dla człowieka – substancją THT.smartGAZ – rozwiązanie dla małych i średnich firm

Gaz ziemny do tej pory kojarzono głównie z ogromnymi zakładami państwowymi, które były zmuszone do długiego oczekiwania na jego dostawy. Dziś jednak sytuacja się zmieniła, a wolny rynek pozwolił na prężny rozwój prywatnych  firm. Spowodowało to, że ofertę zaczęto dopasowywać pod konkretnego klienta i tym samym umożliwiać sprawne nawiązywanie współpracy. Zwykle jedno spotkanie jest wystarczające, aby podjąć konkretną decyzję.

Rozwiązanie smartGAZ nie potrzebuje natomiast dużo czasu na wybudowanie gazociągu, za to umożliwia dostarczenie gazu praktycznie w każde miejsce. Co więcej, uruchomienie potrzebnej instalacji zajmuje jedynie około 12 miesięcy, biorąc pod uwagę czas na uzyskanie potrzebnych zezwoleń.

Szybka dostawa i bezproblemowy montaż to pierwszy krok do stworzenia ekologicznego przedsiębiorstwa. To jednocześnie przyczynianie się do poprawy jakości powietrza i walki ze smogiem, który staje się coraz większym problemem na całym świecie.

Korzyści dla biznesu

DUON pozwala klientowi zdecydować, w jaki sposób chce zamawiać paliwo. To oznacza, że możemy analizować stan zbiornika i na tej podstawie dostarczać paliwo lub pozwolić wybrać opcję samodzielnego zamawiania. Gaz jest przy tym dostępny całą dobę i nie generuje przerw na załadowanie kotła.

Przejście na gaz ziemny to też oszczędność czasu i miejsca. Nie wymaga on przenoszenia ani specjalnej obsługi, jak na przykład doładowywanie kotła. Ponadto instalacja LNG zajmuje znacznie mniej miejsca niż plac magazynowy węgla, co pozwala przedsiębiorcy na zaoszczędzenie i zagospodarowanie przestrzeni w inny sposób. Najnowsze urządzenia pozwalają na łatwą regulację oraz automatyzację procesu spalania, dzięki czemu wciąż zachowana jest wysoka sprawność energetyczna.

Przejście na gaz ziemny smartGAZ to zatem dobry wybór dla mniejszych przedsiębiorstw, dla których ważne są nie tylko korzyści finansowe i poprawienie efektywności firmy, ale i dbałość o środowisko. Z ofertą DUON Dystrybucja możliwe jest połączenie tych dwóch zalet i to w szybki oraz łatwy sposób. To kolejny duży krok w kierunku rozwoju marek i budowania świadomości ekologicznej pracowników.