Home Dom Świąteczny salon w ciepłych barwach

Świąteczny salon w ciepłych barwach

Świąteczny salon w ciepłych barwach

Magiczny nastrój świąt to przede wszystkim zasługa czasu spędzanego w rodzinnym gronie. Aby podkreślić radosny klimat we wnętrzu, warto postawić na ciepłe kolory i odrobinę klasyki.

Pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę, to barwy. Ciepłe odcienie brązu i beżu zamienią każde pomieszczenie w przytulny kąt. Zapomnijmy choć na chwilę o wszechobecnej bieli – niech te święta nabiorą prawdziwie radosnego charakteru.

Przykładem na to, że klasyczny styl nigdy nie wyjdzie z mody i bez problemu można łączyć go z nowoczesnością, jest sofa Chesterfield. W zestawieniu z kawowymi stolikami
z drewna dobrze sprawdzi się w typowo domowym salonie. Uroku wnętrzu doda modny regał w kształcie drabinki, będący wyjątkowym miejscem dla świątecznych dekoracji.

Z kolei jadalnia zyska wyjątkową aurę, jeśli wstawimy do niej dębowy stół. Jego nowoczesny kształt dobrze jest zestawić z krzesłami z tworzywa, które idealnie wpisują się we współczesne trendy.Aranżując wnętrze, pamiętajmy o ogromnej roli światła. Świeczki zamknięte w złotych latarniach podkreślą szlachetny odcień dekoracji oraz wypełnią pokój blaskiem. – W tym sezonie stawiamy na  białe dodatki i utrzymujemy wnętrze w ciepłej tonacji. Dbamy też o to, aby salon i jadalnia stanowiły spójną całość, także w kwestii stylu – mówi Kinga Świątek-Wolna, customer service manager MAKE HOME.

Odcienie brązu doskonale łączą się ze złotym kolorem dodatków, jak i białymi ścianami. Mimo że trendy wyraźnie wskazują na odchodzenie od bieli, warto zastosować ją w tego typu aranżacjach jako kontrast. Jasny kolor ścian podkreśli fakturę stylowych mebli, utrzymanych w piaskowych barwach. W dodatku będzie idealnie komponować się z połyskującymi w świetle dekoracjami.

Złote elementy sprawdzą się także w jadalni.  Niech na stole króluje zastawa w szlachetnym kolorze, będąca idealnym tłem wigilijnej kolacji.

Tu też postawmy na urokliwe światło, zwłaszcza z wykorzystaniem świątecznych lampek. Szklane wazony czy słoje nadadzą wnętrzu klimatu, który z pewnością docenią najbliżsi. Nie zapominajmy również o tym, co daje nam natura – nie rezygnujmy z żywego świerku, orzechów czy świeżych owoców z goździkami, wypełniających dom przyjemnym aromatem.