Home Eventy Zagraj w szachy z arcymistrzem w SCC

Zagraj w szachy z arcymistrzem w SCC

Zagraj w szachy z arcymistrzem w SCC

Jose Raul Capablanca powiedział kiedyś, że „dobry szachista ma zawsze szczęście”. Czy to prawda przekonać się będą mogli wszyscy, którzy odwiedzą Silesia City Center 11 i 12 marca. Wtedy to bowiem  największe centrum handlowe na Śląsku wspólnie ze Śląskim Związkiem Szachowym organizuje Szachowy Weekend.

Kolebką szachów są Indie – tam właśnie, na dworze Chosrowa I Anoszirwana, w latach 70. VI wieku naszej ery narodziła się ta królewska gra. Bardzo szybko zyskała jednak  dużą popularność i trafiła pod strzechy domów. Pierwszy międzynarodowy turniej rozegrano w Londynie już w 1851 roku, natomiast w 1924r. powstała Międzynarodowa Federacja Szachowa. Od tamtej pory co dwa lata rozgrywane są szachowe olimpiady, w których biorą udział reprezentacje z całego świata.Podczas Szachowego Weekendu w SCC odbędą się turnieje OPEN oraz juniorów. Podczas zawodów obowiązywać będzie system szwajcarski na dystansie 9 i 7 rund co oznacza, że każdy zawodnik na pojedynek ma 15 minut (łącznie pół godziny na parę). W sobotnim turnieju OPEN wziąć udział będzie mógł każdy – bez względu na wiek. Mamy przygotowanych kilka kategorii: open, juniorzy, kobiety i seniorzy. Część zawodników będzie miała niezwykłą okazję, żeby rozegrać partię szachów z arcymistrzem. Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne. W niedzielę za to oddajemy miejsca przy szachownicy najmłodszym – rozegrane wtedy zostaną turnieje juniorów w różnym wieku (górna granica do 16-stu lat). Warto zachęcić dzieci do wspólnej zabawy z nami – dla wszystkich młodych uczestników przygotowaliśmy pamiątkowe upominki – mówi Monika Pyszkowska, dyrektor Silesia City Center. Poza częścią turniejową na odwiedzających w ten weekend Centrum będą czekać quizy z wiedzy szachowej, zabawy z nagrodami, a także Mega Szachy – rozgrywki prowadzone na dużej szachownicy.

Zapisy na turnieje prowadzone są na stronie www.chessmanager.com. W dzień wydarzenia trzeba będzie przyjść do SCC i potwierdzić swój udział. Można będzie to zrobić w godzinach 10.45-11.30. Niepotwierdzone zgłoszenia wrócą do puli i chętni będą mogli dopisać się do listy uczestników na miejscu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.