Home Finanse ACARTUS SA w ciągu dwóch lat podwoił zyski z rozliczonych podatków na polsko-czeskim pograniczu

ACARTUS SA w ciągu dwóch lat podwoił zyski z rozliczonych podatków na polsko-czeskim pograniczu

ACARTUS SA w ciągu dwóch lat podwoił zyski z rozliczonych podatków na polsko-czeskim pograniczu

Kolejny rok ACARTUS SA wypłaca dywidendę swoim udziałowcom. To rezultat konsekwentnie realizowanej przez zarząd strategii utrzymania efektywności spółki, a w szczególności pozyskiwania nowych klientów kooperujących za granicą, głównie z terenów pogranicza – Czech i Słowacji. Spółka podzieliła się częścią swoich zysków za 2019 r., wypłacając 27 lipca br. dywidendę w wysokości 0,03 zł, wyższą w porównaniu z 2018 r., kiedy to wyniosła 0,02 zł.

Grupa Kapitałowa ACARTUS SA, którą tworzą biura rachunkowe z siedzibami w Jastrzębiu Zdroju i Raciborzu, świadczy kompleksowe usługi księgowe i kadrowo-płacowe dla firm. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów prowadzących działalność w kraju, a także firm zagranicznych kooperujących w Polsce. Od 3 lat ACARTUS zajmuje się również rozliczeniami przychodów z zagranicy dla osób prywatnych.

Wyższa sprzedaż i przychody

– Z roku na rok przybywa nam zeznań rocznych od osób prywatnych pracujących za granicą i pracowników zagranicznych zatrudnionych w Polsce. Sporządzamy zeznania podatkowe, według prawa podatkowego obowiązującego w danym kraju zatrudnienia, jednocześnie reprezentując pracownika czy pracodawcę przed właściwymi organami podatkowymi – mówi Piotr Piekarski, prezes ACARTUS SA.Od 2017 r. spółka zwiększyła dwukrotnie sprzedaż usług i przychodów z tytułu rozliczeń podatkowych dla osób prywatnych. Przed trzema laty księgowi ACARTUS sporządzili ponad 900 zeznań podatkowych, a w 2019 r. było ich około 2000. W tym okresie przychody spółki wzrosły z 47 730 zł w 2017 r. do 129 271,81 zł w 2019 r. – W tym roku osiągnęliśmy podobny do ubiegłorocznego poziom sprzedaży usług związanych z rozliczeniami zagranicznymi podatku dochodowego – informuje prezes P. Piekarski.

Działająca już 25 lat na rynku finansowym ACARTUS SA stawia na profesjonalną obsługę klientów. W 2010 r. spółka wdrożyła system zarządzania jakością ISO w zakresie świadczenia usług księgowych, kadr, płac i doradztwa podatkowego. Jako jedyne biuro rachunkowe w Polsce, spółka ACARTUS jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Biur Rachunkowych BKR International z siedzibą w Nowym Jorku. Członkostwo w tej jednej z 10 najlepszych światowych organizacji księgowych umożliwia pozyskiwanie klientów z całego świata.

W międzynarodowym gronie

– Dzięki działalności w stowarzyszeniu BKR, mamy dostęp do firm kooperujących na rynkach zagranicznych. Jako biura rachunkowe ACARTUS nadzorujemy rozliczenia polskich  firm, jak i przedsiębiorstw zagranicznych działających w Polsce. W ten sposób konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię rozwoju, opartą na specjalizacji w rozliczeniach finansowych, księgowych, podatkowych oraz obsługi kadrowo-płacowej dla przedsiębiorców działających bez granic – tłumaczy prezes ACARTUS SA.

Spółka nieustannie rozwija się, w minionym roku skoncentrowała się na wprowadzeniu nowych technologii, głównie zaś na zmianie systemu księgowania – odchodząc od dokumentów papierowych na rzecz elektronicznych. – Znacznie usprawniło to obsługę księgową oraz współpracę z klientami, a jednocześnie pomogło w zdobyciu przewagi nad konkurencją – mówi P. Piekarski. Spółka w dalszym ciągu skupia się na pozyskiwaniu klientów na rynkach: polskim, czeskim i słowackim. Poza tym przygotowuje się do obsługi firm z kapitałem skandynawskim.