Home Miejsca Manufaktura Formy Jonquil startuje z eko szyciem

Manufaktura Formy Jonquil startuje z eko szyciem

Przemysł odzieżowy jest jednym z sektorów gospodarki, który produkuje największe ilości śmieci i w znacznym stopniu przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Coraz więcej zarówno większych jak i mniejszych firm podejmuje działania, które mają przekonać konsumentów do racjonalnych zakupów odzieżowych i recyklingu ubrań we własnym zakresie. Manufaktura Formy Jonquil, promując ten trend, proponuje kursy szycia i wykroju, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak tchnąć drugie życie w zapomniane ubrania i jak wykorzystać zalegające w domu resztki materiałów. 

Każdego roku firmy produkujące tekstylia przyczyniają się do zanieczyszczenia rzek substancjami chemicznymi. Ubrania produkowane na masową skalę są często bardzo złej jakości, po krótkim czasie trafiają na wysypisko, powiększając tym samym ogromną już ilość śmieci. Wskutek takich działań przemysł odzieżowy przyczynia się w ogromnym stopniu do zanieczyszczenia środowiska, dlatego każda, nawet najmniejsza, inicjatywa promująca postawy ekologiczne jest na wagę złota.  Manufaktura Formy Jonquil poprzez autorskie kursy kroju i szycia, nauczy w praktyce jak rewitalizować ubrania oraz jednocześnie pomagać naszej planecie. – W czasie kursu uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób mogą uszyć podstawowe ubrania albo przerobić te już gotowe. Na pierwszych zajęciach uczestnicy mają okazję stworzyć ekologiczną torbę na zakupy według własnego projektu. Coraz więcej osób na zakupy wybiera się z własną bawełnianą torbą, a owoce i warzywa pakuje nie do jednorazowych foliówek, a do specjalnych płóciennych woreczków. Misją Manufaktury Formy jest również nauczenie kursantów i klientów korzystania z naturalnych tkanin – mówi Justyna Serwańska manager Manufaktury Formy Jonquil.

 Manufaktura Formy Jonquil to profesjonalne atelier krawieckie, które promuje modę na ubrania powstające w małych rodzinnych manufakturach, ponieważ są tworzone z lepszych jakościowo materiałów, nie pochodzą z masowej produkcji oraz dają możliwość najlepszego dopasowania projektu do klienta.