Home Sport Mistrzostwa Polski Street Workout 2018 w Krakowie

Mistrzostwa Polski Street Workout 2018 w Krakowie

Mistrzostwa Polski Street Workout 2018 w Krakowie

Street Workout, inaczej Kalistenika, to nowa dyscyplina sportowa, która opiera się na treningu siłowym z własną masą ciała i wykorzystuje elementy zabudowy przestrzeni miejskiej – tzw. Street Workout Parki, czyli kompleksy drążków i poręczy. W dniach 9-17 czerwca na placu przed Galerią Krakowską odbywać się będą warsztaty tego rodzaju gimnastyki w wersji ulicznej zwieńczone dwudniowymi Mistrzostwami Polski Street Workout. Wydarzenie będzie okazją do zobaczenia, czym jest ta dziedzina sportu i poznania zawodników, którzy uprawią ją od lat.

Street Workout od dawna cieszy się nieprzerwaną popularnością – sport ten można bowiem uprawiać zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu czy na siłowni. W dniach 9-10 czerwca na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską odbędą się warsztaty, które poprowadzą: Maksym Riznyk – jeden z prekursorów tej dyscypliny  w Polsce, Mistrz Polski Street Workout w Kategorii Siłowo-wytrzymałościowej 2016 oraz Karolina Riznyk – Mistrzyni Polski Street Workout w Kategorii Freestyle 2015.

W dniach 11-13 czerwca odbędą się otwarte treningi prowadzone przez specjalistów z Riznyk Street Workout School. 14 czerwca warsztaty poprowadzą certyfikowani europejscy instruktorzy: Dejan „Stipke” Stipic i Ruslan Saibov, a 15 czerwca – Lee Wade Turner i Jay „Smallspartan” Chris. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest Street Workout i jak wykonywać ćwiczenia bazowe. W programie zaplanowano wykłady, treningi, pokazy oraz konkursy dla publiczności. Każdy z uczestników warsztatów w dniach 14-15 czerwca otrzyma również certyfikat sygnowany przez Polską Federację Street Workout i Kalisteniki. Wstęp do strefy jest darmowy, a aktywności będą dostosowane do każdego poziomu zaawansowania, również dla osób, które nigdy nie trenowały Kalisteniki. Wydarzenie zostanie zwieńczone 6. edycją Mistrzostw Polski Street Workout. Odbędą się one w dniach 16-17 czerwca – już po raz drugi w Krakowie. Cieszymy się, że już po raz drugi Mistrzostwa odbędą się w mieście królów polskich – to właśnie tutaj została założona pierwsza grupa pasjonatów Street Workout. Z przyjemnością spędzimy aktywnie ten czas i zmotywujemy do wspólnych ćwiczeń. Gwarantujemy, że atrakcji nie zabraknie – mówi Maksym Riznyk.

Podczas Mistrzostw Polski Street Workout na specjalnej scenie – gdzie stanie profesjonalna konstrukcja – spotkają się najbardziej uznani zawodnicy w kraju. Każdego dnia będzie można zobaczyć 20 najlepszych zawodników oraz 10 najlepszych zawodniczek w Polsce wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Zmierzą się oni ze sobą w dwóch kategoriach: freestyle (16 czerwca) i siłowo-wytrzymałościowej (17 czerwca).

Plan aktywności Strefy Street Workout na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego – codziennie w godzinach 13:00-18:00:

9-10.06– warsztaty prowadzone przez Riznyk Street Workout School (Maksym Riznyk
i Karolina Riznyk)11-13.06– codzienne treningi prowadzone przez instruktorów Riznyk Street Workout School

14.06– warsztaty, które poprowadzą Dejan „Stipke” Stipic i Ruslan Saibov

15.06– warsztaty, które poprowadzą Lee Wade Turner i Jay „Smallspartan” Chris

16-17.06, godz. 11:30-18:00 – Tiger Street Workout Poland Championships 2018

Więcej informacji udziela:

informacja@galeriakrakowska.pl