Home Dla dzieci Pokój ucznia umeblowany klockami

Pokój ucznia umeblowany klockami

Pokój ucznia umeblowany klockami

Mali uczniowie w pokoju, który urządzony jest kolorowymi meblami przypominającymi plastikowe klocki, będą nie tylko chętniej bawić się, ale także odrabiać lekcje. Rodzice zakupić mogą biurko, regały czy komody, które tak jak klocki, można w dowolny sposób składać.

Żywe kolory w meblach.
Barwy w pokoju ucznia powinny być żywe, tak by stymulowały go do pracy. Jednak powinniśmy pamiętać, aby ustalić je wcześniej z dzieckiem, gdyż to ono będzie spędzało w nim najwięcej czasu. Poza tym dziecko, które chodzi do szkoły jest już w takim wieku, że ma wyrobioną opinię na wiele tematów, w tym na kwestię urządzenia własnego pokoju.

Do pokoju ucznia przeznaczone są meble z kolekcji One Block, które wykonano z płyty laminowanej, a uchwyty z lakierowanej płyty MDF. Ich poszczególne elementy mają żywe barwy tj.:
– czerwony
– żółty
– niebieski.

Gdy zakupimy meble posiadające elementy w takich wyrazistych kolorach, warto aby ściany w pokoju dziecięcym miały stonowane barwy jak jasno-niebieski czy szary.

mebledladzieci.eu

Meble jak klocki do składania.
Istotny jest nie tylko kolor mebli, ale także ich kształt. Dlatego kolekcja dostępna na mebledladzieci.eu przypomina klocki, które od lat, są jedną z najbardziej popularnych zabawek na całym świecie. Nasza pociecha, w pokoju urządzonym klockami, chętniej będzie się bawić, odrabiać lekcje czy odpoczywać.

Jednak wygląd to nie jedyna wspólna cecha mebli z klockami, gdyż również można składać je z pojedynczych, osobnych brył. Po prostu, poprzez skręcanie, łączymy ze sobą w dowolny sposób, poszczególne elementy systemu.

Biurko to podstawa.
Najważniejszych meblem w pokoju ucznia jest oczywiście biurko. Powinno być ono na tyle duże, aby otwarty zeszyt i książka czy komputer, nie ograniczały przestrzeni do pracy i swobody dziecka. Dlatego biurko z kolekcji One Block ma 110 cm szerokości, 75 cm wysokości i 50 cm głębokości. Jest ono wyposażone w otwieraną szafkę, w kolorze czerwonym, niebieskim lub żółtym, która posiada w środku półkę.Krzesło i lampka.
Kolejnym elementem, który tworzy kącik nauki jest krzesło. Należy wybrać ergonomiczne, profilowane, najlepiej z możliwością regulacji siedziska i oparcia. Dziecko powinno siedzieć ze zgiętymi kolanami, pod kątem 90 stopni. Powinno mieć przy tym wyprostowany kręgosłup i dotykać stopami podłogi.

Lampka powinna oświetlać całe pole pracy na biurku, ale nie może razić oczu żarówką. Dlatego należy dobrać odpowiednią moc żarówki (75 W), a także klosz. Dziecko powinno regulować wysokość oświetlenia, dlatego stelaż lampki powinien być gięty lub łamany. Oczywiście, jeśli dziecko jest praworęczne – lampkę ustawiamy po lewej stronie biurka, jeśli leworęczne – po prawej.

mebledladzieci.eu

Gdzie przechowywać przybory?
Regały i komody są meblami, w których uczniowie przechowywać mogą:
– książki
– zeszyty
– przybory szkolne.

Kolekcja One Block obejmuje szafki otwarte i zamknięte, które posiadają szuflady i półki. W zależności od potrzeb i wielkości wnętrza, rodzice sami budują z nich regały i komody, tak jak buduje się z klocków zamki czy pojazdy. Jednak na mebledladzieci.eu zakupić można także gotowe produkty, o określonych gabarytach.

Kolejnym miejscem, gdzie przechowywać można zabawki, ale też przybory są wysuwane szuflady, w które wyposażono łóżko z tej kolekcji.

Pamiętajmy, aby przy urządzaniu pokoju ucznia, wsłuchiwać się w jego potrzeby. Aranżacja pomieszczenia powinna odpowiadać zainteresowaniom naszych pociech. Pokój powinien być funkcjonalny i przyjazny, gdyż dziecko będzie w nim nie tylko bawić się czy odpoczywać, ale także wykonywać swoje pierwsze obowiązki.

Link do kolekcji mebli dziecięcych http://www.mebledladzieci.eu/One-Block-c14