Home Bez kategorii FIBARO zwycięzcą konkursu Dobry Wzór Roku 2014

FIBARO zwycięzcą konkursu Dobry Wzór Roku 2014

FIBARO zwycięzcą konkursu Dobry Wzór Roku 2014

Wzór Roku 2014 i Dobry Wzór 2014 w kategorii Nowe Technologie otrzymał system automatyki budynkowej FIBARO w 21 edycji konkursu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. To jedno z najważniejszych wyróżnień polskiego wzornictwa przyznawane od 1993 roku.

System sensorów FIBARO (Door/Window Sensor, Flood Sensor, Smoke Sensor i Motion Sensor) do inteligentnego zarządzania domem otrzymał nagrodę specjalną Ministra Gospodarki Wzór Roku 2014 i nagrodę Dobry Wzór 2014 w kategorii Nowe Technologie. Jury doceniło fakt, że system wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem oraz nienagannym, minimalistycznym wzornictwem zgodnym z najnowszymi trendami.

FIBARO umożliwia inteligentne, zdalne zarządzanie domem – sterowanie światłem, ogrzewaniem, alarmem, wybranymi urządzeniami elektrycznymi, informuje także o pożarze lub zalaniu. System jest bezprzewodowy, modułowy i niezwykle precyzyjny. Nie wymaga kucia ścian czy zawansowanego montażu – dlatego można stosować go zarówno w nowoczesnych budynkach, jak i starych kamienicach czy blokach mieszkalnych.

To dla nas niezwykłe wyróżnienie – dbamy o nowoczesne wzornictwo naszych produktów, chcemy aby system FIBARO był nie tylko funkcjonalny, ale również świetnie prezentował się w domach i mieszkaniach naszych Klientów – powiedział Maciej Fiedler Prezes Fibar Group.

Czujniki FIBARO zostały zaprojektowane przez polskich projektantów z Fibar Group i wyprodukowane w Poznaniu. System otrzymał wiele innych nagród – m.in. IF Design Awards 2014 – jedno z najważniejszych wyróżnień europejskiego designu.

 

Kontakt:

Ewa Bujak

PR ManagerFibar Group Sp. z o.o

Tel: 784 019 061

Mail: e.bujak@fibargroup.com

 

 

 

O Fibar Group

Fibar Group z Poznania to producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej Fibaro. Dzięki  systemowi Fibaro możemy sterować nie tylko sprzętami RTV i AGD, ale też oświetleniem, poziomem temperatury, roletami, markizami, bramami i furtkami, alarmem oraz systemem monitoringu. Systemem zarządza się za pośrednictwem komputera lub telefonu. Można nim  również sterować głosowo za pomocą specjalnej aplikacji Lili. Określone działania są także automatycznie uruchamiane przez system na podstawie informacji zbieranych informacji zbieranych przez czujniki oraz GPS. Dzięki temu, iż jest to rozwiązanie bezprzewodowe, instalacja systemu jest zupełnie bezinwazyjna

 

Firma została założona w 2010 r. przez Macieja Fiedlera. W ciągu 4 lat FIBARO dotarło do 80 krajów na całym świecie. System jest sprzedawany m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Chinach, Brazylii, i w większości krajów Unii Europejskiej.