4 proc. na Lokatach Extra w Meritum Banku


Meritum Bank wprowadza do oferty 5-miesięczną Lokatę Extra dla nowych środków, która zapewni zysk na poziomie 4 proc. w skali roku. Równocześnie do takiego samego poziomu Bank podwyższa oprocentowanie 2-miesięcznej Lokaty Extra. Nowa propozycja Meritum jest jedną z najatrakcyjniejszych na rynku.

 

Lokaty Extra są przeznaczone dla osób, które zdecydują się zdeponować w Meritum Banku nowe środki, czyli nadwyżki nad wysokością salda, rachunków ROR i rachunków oszczędnościowych oraz pozostałych lokat terminowych, które klient posiadał w Meritum 15 września br. Oferta jest dostępna również dla klientów chcących zainwestować środki z wcześniej założonej Lokaty Extra, zapadającej 24 września lub później (włączając odsetki od tej lokaty).

 

– Rynek ocenia, że spadek stóp procentowych w Polsce jest nieuchronny. W sposób naturalny przełoży się on na obniżkę oprocentowania lokat. Eksperci sugerują, że to ostatni moment na założenie korzystnej lokaty, szczególnie o dłuższym terminie zapadalności. Z myślą o klientach, którzy szukają takiego rozwiązania, przygotowaliśmy 5-miesięczną Lokatę Extra – mówi Piotr Stankiewicz, dyrektor departamentu produktów transakcyjnych i depozytowych Meritum Banku.

 

Obydwie lokaty można założyć przez Internet lub za pośrednictwem aplikacji na smartfony. Dostępne będą one także w oddziałach i placówkach partnerskich Banku. Osoby preferujące rozwiązania on-line mogą wypełnić wniosek na stronie www.meritumbank.pl, złożyć odpowiednią dyspozycję po zalogowaniu do systemu bankowości elektronicznej lub aplikacji Meritum Bank Mobilny. W przypadku wyboru elektronicznej formy założenia depozytu, nie jest potrzebna wizyta w oddziale czy podpisywanie dokumentów dostarczonych przez kuriera.

 

Z oferty mogą skorzystać obecni klienci, którzy zdecydują się zwiększyć ilość pieniędzy trzymanych w Meritum, a także osoby, które do tej pory nie korzystały z usług Banku (bez konieczności spełniania dodatkowych wymogów, takich jak założenie konta osobistego).

 

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu trwania lokaty. Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł, zaś maksymalna 100 000 zł.

 

Dodatkowo, w najbliższym czasie Meritum Bank planuje udostępnić w aplikacji mobilnej 3‑miesięczną Lokatę na czas o oprocentowaniu 4 proc. w skali roku. Lokatę na czas będzie można założyć tylko przez kilka godzin, o czym klienci zostaną poinformowani poprzez smsy lub powiadomienia PUSH. Lokata na czas dotyczy kwot od 1000 do 10 000 zł. Nie ma tu wymogu deponowania nowych środków.