AMERPLAST INWESTUJE W FABRYKĘ W GRODZISKU MAZOWIECKIM


Amerplast przeprowadzi kolejną inwestycję w fabryce w Grodzisku Mazowieckim. To ważny krok na drodze do zdobycia pozycji największego producenta opakowań w Europie. Centralnym punktem programu inwestycyjnego, którego wartość wynosi około trzy miliony Euro, jest zakup najnowszej drukarki fleksograficznej MIRAFLEX AM od Windmöller & Hölscher.

 

Nowa, wszechstronna i wysokojakościowa, 10-cio kolorowa maszyna drukująca MIRAFLEX AM zostanie zainstalowana i wprowadzona do użytku w październiku 2015. Podniesie ona wydajność fabryki w Grodzisku Mazowieckim i pomoże firmie zaspokajać rosnące potrzeby klientów, zapewniając jednocześnie efektywność i elastyczność w realizacji zamówień.

Nowa inwestycja, nie tylko podniesie konkurencyjność fabryki w Polsce na rynku europejskim, ale będzie też korzystna z punktu widzenia klientów Amerplastu.

“Uważamy, że MIRAFLEX od Windmöller & Hölscher to obecnie najlepsza na rynku fleksograficzna maszyna drukująca, a jej parametry dobrze odpowiadają produktom z naszej oferty. Jest ona efektem najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie fleksografii, a produkowane przez nią wydruki są najwyższej dostępnej dziś jakości”, mówi Ari Olkinuora, dyrektor fabryki Amerplast w Polsce. “Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii będziemy też mogli w jeszcze większym stopniu ograniczyć zużycie energii i obniżyć ilość odpadów powstających podczas procesu drukowania”, dodaje Olkinuora.

“Firma Amerplast, tak samo jak Windmöller & Hölscher, przykłada najwyższą wagę do jakości produktów, standardu usług oraz ochrony środowiska. Cieszymy się więc, że mamy swój udział w jej rozwoju”, mówi Torsten Berding, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Windmöller & Hölscher, wiodącego światowego dostawcy maszyn i oprzyrządowania do produkcji opakowań elastycznych.

Amerplast znana wcześniej jako Suominen Flexibles, jest jedną z największych w Europie drukarni fleksograficznych i jednym z największych producentów torebek plastikowych z nadrukiem wykonanym tą metodą. Jest też liderem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie opakowań oraz wiodącym producentem wysokiej jakości opakowań elastycznych dla artykułów szybkozbywalnych. Firma rozpoczęła budowę zakładu produkcyjnego w Grodzisku Mazowieckim w 1999 r. Stworzona od podstaw fabryka, już po kilku latach, stała się największym w Polsce i jednym z największych w całej Europie zakładem drukującym metodą fleksograficzną.

 

 

 

Więcej informacji:

 

Jaroslaw Trochimiuk

Amerplast Sp. z o.o.

Dyrektor Techniczny

jaroslaw.trochimiuk@amerplast.com

Tel. +48 697 612 912

 

 

Ari Olkinuora

Amerplast Sp. z o.o.

Dyrektor fabryki w Grodzisku Mazowieckim

ari.olkinuora@amerplast.com

Tel. +358 50 38 55 637

 

 

 

Założona w 1952 roku firma Amerplast jest jedną z największych w Europie drukarni fleksograficznych i jednym z największych europejskich producentów torebek plastikowych z nadrukiem wykonanym tą metodą. Jest też liderem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie opakowań oraz wiodącym producentem wysokiej jakości opakowań elastycznych dla artykułów szybkozbywalnych. Amerplast odgrywa kluczową rolę w wielu kategoriach dóbr konsumpcyjnych, m.in. torebek reklamowych, opakowań wyrobów piekarniczych, świeżej i mrożonej żywności, chusteczek higienicznych czy produktów higieny osobistej oraz stosuje optymalne rozwiązania z zakresu pakowania i logistyki, które usprawniają działalność klientów. Amerplast zatrudnia około 420 osób w fabrykach w Finlandii i Polsce oraz biurach sprzedaży w Szwecji i Rosji, a swoje produkty sprzedaje w ponad dwudziestu krajach. Zakłady Amerplast produkujące opakowania do produktów spożywczych i higienicznych posiadają certyfikat BRC (Brytyjskiego Konsorcjum Handlowego), firma jest też oficjalnie certyfikowana jako drukarnia jakości HD. www.amerplast.com