Biznes Raty – innowacja Meritum Banku w finansowaniu firm


Meritum Bank wprowadza do oferty innowacyjne rozwiązanie umożliwiające sprzedaż ratalną dla firm Biznes Raty. To pierwszy tego typu produkt w Polsce, który zapewnia nowy sposób finansowania bieżących potrzeb klientów biznesowych. Bank umożliwia skredytowanie kupowanego towaru o wartości do 300 tys. zł, na okres do 120 miesięcy.

Biznes Raty to produkt dla firm zajmujących się handlem w obszarze B2B: specjalistycznych sklepów, salonów i hurtowni, także tych działających w obszarze e‑commerce, które kierują swoją ofertę do przedsiębiorców. Dzięki rozwiązaniu Meritum Banku mogą one zapewnić swoim klientom szybki i prosty sposób finansowania oferowanego sprzętu, co z kolei przekłada się na potencjalnie większe obroty i zyski.   

Postanowiliśmy połączyć nasze doświadczenia z dwóch obszarów, w których się specjalizujemy: consumer finanse oraz obsługi małych i mikro firm. W ten sposób stworzyliśmy innowacyjny produkt, który pomoże firmom skredytować ich bieżące potrzeby, zaś dostawcom różnego rodzaju sprzętu dedykowanego klientom z sektora B2B, zwiększyć sprzedaż – mówi Marcin Kołakowski dyrektor departamentu bankowości przedsiębiorstw w Meritum Banku. – Nasza propozycja jest bardzo korzystną alternatywą dla leasingu. Pozwala na sfinansowanie zakupu środków trwałych bez względu na ich wiek, a kupujący je przedsiębiorca od razu staje się ich właścicielem – dodaje. 

Biznes Raty umożliwiają sfinansowanie zakupu nowych i używanych towarów, a także uzyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością (do 10 proc. kwoty przeznaczonej na zakup towaru). Maksymalna kwota kredytu wynosi 300 tys. zł, a jego spłata może być rozłożona nawet na 120 miesięcy (10 lat). Umowa ratalna jest zawierana w punkcie sprzedaży bez konieczności odsyłania klienta do Banku.

– Dystrybucję nowego produktu postanowiliśmy powierzyć sieci sprzedaży odpowiedzialnej za kredyt ratalny, zasięgiem obejmującej ponad 11 tys. sklepów. Każdy przedsiębiorca zainteresowany nowym produktem Biznes Raty może nawiązać kontakt poprzez stronę internetową lub infolinię Banku – mówi Łukasz Hodorowicz dyrektor departamentu kredytów ratalnych Meritum Banku.

System umożliwia wystawianie faktury za produkt finansowany kredytem, a wszystkie koszty związane z finansowaniem można wpisać w koszty prowadzonej działalności gospodarczej.