Czołowi producenci farb i klejów działają razem dla dobra branży


Miniony rok obfitował w istotne dla branży chemii budowlanej wydarzenia. Jednym z nich było powołanie do życia Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów, mającego za zadanie m.in. reprezentować interesy rynkowych operatorów w kraju i na arenie międzynarodowej. W jego tworzeniu brało udział 40 przedsiębiorstw, wśród których nie zabrakło  firmy UZIN Polska, wiodącego producenta chemii podłogowej.

Fotolia_41058688_Subscription_XL-001

Rosnące z roku na rok znaczenie gospodarcze i polityczne Polski na rynku europejskim wymaga dziś wspólnego reprezentowania interesów przedsiębiorców z branży na arenie międzynarodowej.  Zadaniem związku będzie  udzielanie wsparcia w zagadnieniach związanych m.in. z przepisami dotyczącymi produkcji. A jego działalność pozwoli stać się, wytwarzanym w Polsce produktom, bardziej konkurencyjnym.

Podczas spotkania założycielskiego związek został podzielony na dwa główne sektory: farb i klejów. Na czele każdego z nich stanął pięcioosobowy zarząd, a z połączenia obydwu powstał Zarząd Związku. Na stanowisko przewodniczącego wybrano Sławomira Majchrowskiego z PPG Deco Polska Sp. z o.o.. Wiceprzewodniczącym został Andrzej Ulfig z Seleny SA. Stanowisko przewodniczącego sektora klejów objął reprezentujący firmę Dragon, Michał Czekaj, a w sektorze farb Maciej Hirsz z firmy HIRSCH-POL. W zarządzie stowarzyszenia zasiadł   m.in. Grzegorz Popik, prezes firmy UZIN Polska.

Dotychczas w Polsce brakowało organizacji reprezentującej i wspierającej interesy producentów z naszej branży – zauważa Grzegorz Popik. – Założony we wrześniu ubiegłego roku związek jest wspierany przez działające od lat w krajach Unii: Europejskie Stowarzyszenie Producentów Farb i Tuszy Drukarskich (CEPE) oraz Europejskie Stowarzyszenie Producentów Klejów i Uszczelniaczy (FEICA), organizację której UZIN jest od dawna członkiem w wielu krajach europejskich. Ponadto w trakcie spotkania, przewodniczący stowarzyszenia CEPE, Jacques Menicucci, zapewnił polskich przedsiębiorców, że nowo powołany organ otrzyma wsparcie, które pozwoli na skuteczną reprezentację wszystkich jej członków – pointuje.