Home Biznes Dlaczego korzystanie z usług Polskiej Sieć Taxi 19 123 jest dla firm bardziej opłacalne niż leasing?

Dlaczego korzystanie z usług Polskiej Sieć Taxi 19 123 jest dla firm bardziej opłacalne niż leasing?

Dlaczego korzystanie z usług Polskiej Sieć Taxi 19 123 jest dla firm bardziej opłacalne niż leasing?

Rynek usług transportowych uległ znaczącym przemianom na przestrzeni ostatnich lat. Każdego dnia z przewozu taksówkami korzysta około 400 000 osób, z czego 53% to przejazdy typowo służbowe. Przewozy taksówkami są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań w przypadku klientów biznesowych. Czy warto zatem w ogóle rozważać leasing?

Leasing samochodów służbowych był przez wiele lat najpopularniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przejazdy służbowe. Jednak, aby ubiegać się o leasing, wymagane jest prowadzenie działalności przez minimum 12 miesięcy, a ta forma finansowania zakupu samochodów służbowych dodatkowo nie opłaca się podmiotom nie będącymi płatnikami VAT. Oprócz leasingu istnieje również możliwość krótkoterminowego wynajęcia samochodu, jednak rozwiązanie to generuje dużo większe koszty i wymaga dodatkowych opłat, takich jak ubezpieczenie, czy serwisowanie. Rozwiązania te sprawdzają się najczęściej wśród takich zawodów jak przedstawiciele handlowi i doradcy, których praca polega często na spotkaniach z klientami na terenie całej Polski. Co jednak w przypadku, kiedy przejazdy służbowe nie odbywają się w ramach codziennej pracy, a polegają często na dojazdach na okresowe spotkania służbowe, lotnisko, czy dworzec?Alternatywą dla leasingu i wynajmu samochodów służbowych są przejazdy z wykorzystaniem korporacji taksówkarskich. W ciągu ostatnich dziesięciu lat usługi tego typu zaczęły wzbudzać coraz większe zaufanie wśród klientów, a liczba przejazdów służbowych wzrosła dwukrotnie. Główną przewagą taksówek nad leasingiem i wynajmem samochodów są przede wszystkim znacznie mniejsze koszty przejazdów, a wydatki związane z utrzymaniem pojazdów zanikają całkowicie. Dodatkowo, samochody oferowane przez korporacje posiadają znacznie większy dostęp do miejsc parkingowych i nie generują opłat za postoje. Obecnie korporacje oferują długoterminowe umowy z klientami biznesowymi, które znacznie ułatwiają cały proces. Dzięki takiej współpracy z siecią taksówkarską klient płaci jedynie za przejechany dystans, nie musi również martwić się o płatności za parking, czy bezpieczeństwo pojazdu. Tego typu umowy działają najczęściej na terenie całego kraju, często też funkcjonuje jeden, uniwersalny numer telefonu, za pomocą którego można zamówić pojazd. Takie rozwiązanie oferuje między innymi Polska Sieć Taxi 19 123, gdzie za pomocą ogólnopolskiego numeru można zamówić taksówkę pod wskazany adres. W ciągu ostatnich lat liczba firm posiadających umowy z korporacjami wzrosła nawet o 15%.

– Znaczna część naszych klientów to klienci biznesowi, którzy mają podpisaną długoterminową umowę na przejazdy współpracującymi z nami korporacjami. Dużym udogodnieniem są także oferowane przez nas przejazdy bezgotówkowe, dzięki którym opłata dokonywana jest raz w miesiącu na podstawie przesłanej faktury. Z tego rozwiązania korzysta nawet 65% naszych klientów. Klienci biznesowi mogą również sami ustalać limit przejazdów oraz na bieżąco monitorować zrealizowane kursy, co świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku dużych przedsiębiorstw – tłumaczy Michał Bartnik z Polskiej Sieci Taxi 19 123.