Home Biznes e-Kantor Meritum Banku zapewnia firmom tysiące oszczędności

e-Kantor Meritum Banku zapewnia firmom tysiące oszczędności

Dzięki usłudze e-Kantor oferowanej przez Meritum Bank przedsiębiorcy mogą teraz wymieniać waluty po bardzo konkurencyjnych kursach, co zapewnia im wymierne oszczędności, sięgające nawet 32 899 zł rocznie. Wcześniej z e-Kantoru Meritum Banku mogli korzystać tylko klienci indywidualni.

Meritum Bank oferuje firmom usługę e-Kantor w ramach pakietu Meritum Waluty, który daje przedsiębiorcom możliwość otwarcia dowolnej liczby bezpłatnych rachunków firmowych w 8 różnych walutach, bezpłatne przelewy do ZUS i US oraz wypłaty z dowolnego bankomatu w kraju. Usługa e-Kantor zapewnia bardzo atrakcyjne kursy wymiany walut, które przekładają się na konkretne oszczędności. Przykładowo, firma, która dokonuje transakcji walutowych w kwocie 20 000 EUR miesięcznie, dzięki korzystaniu z e-Kantoru Meritum Banku może zaoszczędzić nawet 32 899 zł rocznie*.

– Usługa e-Kantor dla firm ma dwie podstawowe zalety. Po pierwsze, oferujemy jedne z najlepszych na rynku kursy wymiany dla 8 walut. Po drugie, korzystanie z e-Kantoru jest bardzo proste, wystarczy dokonać przelewu pomiędzy firmowym rachunkiem w złotych a rachunkiem walutowym. Cała operacja zajmuje sekundy – mówi Marcin Kołakowski, dyrektor departamentu bankowości przedsiębiorstw Meritum Banku. – Dodatkowym atutem naszej oferty są niskie opłaty za przelewy zagraniczne, co pozwala firmom zajmującym się wymianą handlową jeszcze bardziej obniżyć koszty – dodaje.e-Kantor dla firm to rozwiązanie stworzone przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach indywidualnych oraz spółkach osobowych i kapitałowych, które przeprowadzają rozliczenia w walutach obcych: EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK, CZK. Bank oferuje im niskie ceny przelewu zagranicznego: 8 zł za przelew europejski i 25 zł za pozostałe przelewy walutowe bez względu na kwotę transakcji. Bank nie pobiera żadnych opłat za wymianę walut.

Usługa e-Kantor dostępna jest w systemie bankowości elektronicznej oraz w aplikacji Meritum Bank Mobilny na smartfony. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą dokonywać wymiany walut szybko i wygodnie bez względu na to, czy są w biurze, domu, czekają na spotkanie z kontrahentem, czy też podróżują. Aplikacja mobilna pozwala wymieniać waluty w momencie, gdy kurs jest dla nich najkorzystniejszy.

Wymiana walut odbywa się za pomocą przelewu własnego pomiędzy dwoma rachunkami firmowymi otwartymi w ramach pakietu Meritum Waluty: kontem prowadzonym w złotówkach a rachunkiem walutowym. Obydwa rachunki można otworzyć nawet w 15 minut poprzez stronę internetową www.meritumbank.pl oraz w aplikacji mobilnej.

* Oszczędności 32 899,44 zł zostały wyliczone przy założeniu, że firma dokonuje transakcji walutowych w kwocie 20 000 EUR miesięcznie, na podstawie średniej marży dla 10 banków referencyjnych (Bank BPH, Bank Millennium, Deutsche Bank, DnB Nord, BNP Paribas, Getin Bank, mBank, Nordea, PKO BP, Raiffeisen Polbank), w porównaniu do warunków cenowych obowiązujących dla usługi e-Kantor, dostępnej w ramach Pakietu Meritum Waluty. Marże zostały obliczone w oparciu o kursy dostępne na stronach banków w dniu 12.04.2014.