Home Biznes Finnair jako pierwsza europejska linia lotnicza uzyska certyfikat IATA w programie oceny oddziaływania na środowisko

Finnair jako pierwsza europejska linia lotnicza uzyska certyfikat IATA w programie oceny oddziaływania na środowisko

Finnair jako pierwsza europejska linia lotnicza uzyska certyfikat IATA w programie oceny oddziaływania na środowisko

Finnair to pierwsza linia lotnicza w Europie i jedna z zaledwie dwóch na świecie (obok South African Airways), która pomyślnie przeszła 2. etap programu niezależnej oceny oddziaływania na środkowisko (IEnvA) organizacji IATA.
 
Przejście przez 2-gi, najwyższy etap programu IEnva oznacza, że przewoźnik wdrożył wszystkie standardy programu, zidentyfikował i zmniejszył niekorzystne oddziaływanie na środowisko w kluczowych obszarach oraz wyznaczył sobie normy ekologiczne na kolejne lata. Certyfikat Etapu 2. świadczy także, że linia lotnicza rozwinęła skuteczne metody monitorowania i oceny swojego wpływu na środowisko, precyzyjnie określiła stojące przed nią wyzwania w tej dziedzinie oraz, że podnosi wydajność ze stałą troską o środowisko naturalne.
 
Uzyskanie certyfikatu to dowód naszego zaangażowania w dziedzinie ochrony środowiska,” mówi Pekka Vauramo, prezes Finnaira. “We wszystkich naszych działaniach przykładamy najwyższą wagę do ekologii i stale dążymy do redukcji szkodliwego wpływu na środowisko. Wierzymy, że wyznaczanie wspólnych standardów ekologicznych oraz oceny oddziaływania przemysłu lotniczego na środowisko tao sprawy niezwykle ważne, dlatego jesteśmy dumni, że w tej dziedzinie stanowimy czołówkę. Równowaga środowiska naturalnego jest ważna dla naszych klientów, dlatego to także dla nich wprowadzamy proekologiczne rozwiązania”.
Finnair postawił sobie ambitne cele zmniejszenia szkodliwego oddziaływania na środowisko, w tym:
  • 40 % mniejsze zużycie płynu przeciwlodowego w latach 2014–2016
  • 20 % mniejsza emisja CO2 w latach 2009–2017
  • 10 % niższe zużycie energii w budynkach Finnaira 2007–2016.
  • 10 % mniejsza ilość odpadów spoza UE przypadająca na pasażera w latach 2014–2016
  • 40 % mniej hałasu w latach 2014–2017
Wszystko co zrobimy, by zminimalizować wydzielanie szkodliwych substancji, będzie zyskiem dla środowiska naturalnego, ale także dla nas, ponieważ w ten sposób zwiększamy wartość naszej firmy wśród akcjonariuszy” mówi Ville Iho, dyrektor do spraw operacyjnych Finnaira. “W dłuższej perspektywie dbałość o środowisko jest jak dbałość o bezpieczeństwo – jeżeli podmioty branży lotniczej współpracują ze sobą, zyskują na tym wszystkie linie lonicze. Standardy programu IEnvA pomagają nam i innym przewoźnikom zmnieszyć zużycie paliwa, ilość wytwarzanych odpadów oraz ograniczyć emisję gazów cieplarnianych.”
 
Więcej informacji:
 
 
Finnair Media Desk: tel. +358 9 818 4020, comms@finnair.com
Baza zdjęć: http://gallery.finnair.com
Finnair na Twitterze: www.twitter.com/Finnair
Blogi Finnair: http://blogs.finnair.com
Finnair na Facebooku: www.facebook.com/finnair
Strona Grupy Finnair: www.finnairgroup.com