Home Biznes Finnair uruchamia codzienne połączenia do Gdańska i dodatkowe sezonowe połączenia do Krakowa

Finnair uruchamia codzienne połączenia do Gdańska i dodatkowe sezonowe połączenia do Krakowa

Finnair uruchamia codzienne połączenia do Gdańska i dodatkowe sezonowe połączenia do Krakowa

(Warszawa 12.3.2015) Finnair będzie latał codziennie między Helsinkami a Gdańskiem, od 11 maja 2015. Fiński przewoźnik, oprócz połączeń z Warszawy i Krakowa, będzie odtąd oferować również szybkie połączenia z północnej Polski do Azji. W szczycie sezonu letniego liczba lotów między Helsinkami a Krakowem zostanie zwiększona z czterech do sześciu w tygodniu.

Loty Finnaira do Gdańska obsługiwane będą przez Flybe Finland samolotem ATR 72.  Wprowadzenie tych rejsów udogodni połączenia lotnicze między Finlandią a Polską oraz udostępni polskim pasażerom wygodne połączenia do wielu azjatyckich miast obsługiwanych przez Finnaira.

„Trójmiasto to jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce – odzwierciedla to liczba polskich i zagranicznych firm działających na tym terenie, jak i poziom dochodów jego mieszkańców” – mówi Jani Peuhkurinen, dyrektor ds. sprzedaży Finnaira w Europie Wschodniej i Azji. „Nasze częste połączenia przez Helsinki do kluczowych miast azjatyckich takich jak Pekin, Szanghaj, Hong Kong, Singapur, Chongqing, Xi'an, Tokio, Nagoja, Osaka, Seul czy Bangkok będą odtąd ponownie dostępne także z północy Polski. Chcemy w ten sposób wyjść na przeciw potrzebom klientów, podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych”, dodaje Peuhkurinen.

Samoloty z Gdańska do Helsinek będą latać codziennie – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele wyloty z Gdańska zaplanowano na godzinę 09:55, a we wtorki, czwartki i soboty na 18:45. Rejsy z Helsinek do Gdańska odbywać się będą o 08:25 w poniedziałki, środy, piątki i niedziele oraz o 16:45 w pozostałe dni. Lot będzie trwać dwie godziny.Sezonowe połączenia między Helsinkami a Krakowem będą realizowane cztery razy w tygodniu od 2 kwietnia do 22 października 2015. Wyloty z Krakowa we wtorki i czwartki zostały dopasowane do długodystansowych lotów Finnaira do Azji, a wieczorne loty piątkowe i niedzielne mają obsługiwać pasażerów docelowo podróżujących do Helsinek. Między 22 czerwca a 12 sierpnia Finnair doda do rozkładu dwa loty do Krakowa – jeden w poniedziałki i jeden w środy, co zwiększy liczbę tych połączeń do sześciu tygodniowo.

Połączenia do Krakowa będą obsługiwane samolotami Airbus A319 i A320.

Więcej informacji:

Finnair Media Desk: tel. +358 9 818 4020, comms@finnair.com
Baza zdjęć: http://gallery.finnair.com
Finnair na Twitterze: www.twitter.com/Finnair
Blogi Finnaira: http://blogs.finnair.com
Finnair na Facebooku: www.facebook.com/finnair
Strona Grupy Finnair: www.finnairgroup.com