Finnair uznany za najbardziej punktualną europejską linię lotniczą w 2014


(Warszawa 29.1.2015) Finnair odnotował w całym 2014 roku najmniej spóźnień spośród największych europejskich przewoźników. Zgodnie z danymi FlightStats, serwisu statystycznego gromadzącego dane dla sektora lotniczego, o czasie wylądowało aż 90,58 procent lotów Finnaira.

FlightStats wyróżnił także sojusz oneworld, do którego łącznie z Finnairem należy 15 czołowych linii lotniczych, a także mniejsi stowarzyszeni z nimi przewoźnicy, ze wszystkich regionów świata. Sojusz jako całość został uznany za najbardziej punktualny na świecie, jego wskaźnik punktualności wyniósł 79,97 procent.

Nagrody FlightStats zostały przyznane na podstawie niezależnej analizy około 32 milionów lotów obsłużonych w ubiegłym roku przez 250 linii lotniczych na całym świecie. Wyniki porównania wykazały, że Finnair i pozostali członkowie oneworld byli w tym okresie bardziej punktualni niż linie lotnicze zrzeszone w innych globalnych sojuszach lotniczych.

Oprócz Finnaira, inne linie lotnicze sojuszu oneworld, także zostały wysoko ocenione w konkursie FlightStats 2014. W kategorii największych światowych przewoźników czterech członków sojuszu zdobyło miejsce na liście dziesięciu najbardziej punktualnych linii lotniczych na świecie – Iberia (trzecie miejsce, z 88,46 procentowym wskaźnikiem punktualności), Japan Airlines (czwarte miejsce, z 87,78 procentowym wskaźnikiem punktualności), airberlin (ósme miejsce, z 85,70 procentowym wskaźnikiem punktualności) i LAN Airlines (dziewiąte miejsce, z 85,63 procentowym wskaźnikiem punktualności).

W regionie Azji i Pacyfiku Japan Airlines zostały najbardziej punktualną linią lotniczą już trzeci rok z rzędu, a linie Qantas uplasowały się na ósmym miejscu w tej kategorii. Qatar Airways zdobyły trzecie miejsce w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki, a linie Royal Jordanian siódme. LAN Airlines zostały drugim najbardziej punktualnym przewoźnikiem spośród głównych linii lotniczych Ameryki Południowej, a linie TAM znalazły się na czwartym miejscu w tej samej kategorii. W Ameryce Północnej US Airways zdobyły miejsce szóste, a ich partnerskie American Airlines także uplasowały się na liście 10 najbardziej punktualnych linii lotniczych w tym regionie.

Kolejny członek oneworld – linie Iberia Express – zostały uznane, za najbardziej punktualne tanie linie lotnicze na świecie.

Według serwisu FlightStats „nagrody zostały stworzone, by wyróżnić linie lotnicze i lotniska, które niezmiennie wykazują dbałość o wysokie standardy i wzorowo dotrzymują umów, punktualnie dowożąc pasażerów na miejsce.”

15 linii lotniczych zrzeszonych w sojuszu oraz ich partnerzy obsługują loty do prawie tysiąca miast w ponad 150 krajach, przewożąc 1,4 miliona pasażerów dziennie. Na potrzeby rankingu FlightStats zanalizował 3,713,154 loty w ramach oneworld w 2014 roku.

Szczegóły pod adresem: www.flightstats.com

 

Więcej informacji:

Finnair Media Desk: tel. +358 9 818 4020, comms@finnair.com
Baza zdjęć: http://gallery.finnair.com
Finnair na Twitterze: www.twitter.com/Finnair
Blogi Finnair: http://blogs.finnair.com
Finnair na Facebooku: www.facebook.com/finnair
Strona Grupy Finnair: www.finnairgroup.com