Finnair zdobywa złoto, srebro i brąz w konkursie winiarskim Cellars in the Sky 2014


(Warszawa 3.3.2015) Finnair zdobył trzy nagrody na prestiżowym konkursie winiarskim dla linii lotniczych Cellars in the Sky magazynu Business Traveller. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w lutym, w hotelu Hilton London Paddington.

Wybór win dostępny na pokładach samolotów Finnaira na długich trasach zdobył złoty medal w kategorii najlepsze czerwone wino w klasie biznesowej za wino Cloudy Bay Pinot Noir rocznik 2012, Marlborough, Nowa Zelandia, srebrny medal w tej samej kategorii, za wino Nicola Perrin Crozes – Hermitage rocznik 2012, Francja, oraz brązowy medal w kategorii najlepiej zaprezentowanego menu win w klasie biznesowej.

Sojusz lotniczy oneworld, do którego należy Finnair, został mianowany najlepszym sojuszem lotniczym pod względem jakości dostępnych win. Członkowie sojuszu zdobyli większość nagród w kategoriach dla poszczególnych linii lotniczych – dziewięć złotych medali oraz 17 srebrnych i brązowych wyróżnień.

Coroczne nagrody, przyznawane od 1985 roku, zostały stworzone, by wyróżnić najlepsze wina dostępne w pierwszej klasie i klasie biznesowej w liniach lotniczych z całego świata. Nagrody przyznawane są przez jury złożone z piątki sędziów, którzy wyłaniają zwycięzców drogą niezależnej degustacji „w ciemno”.

Głównym sędzią w tegorocznej edycji był Charles Metcalfe – współprzewodniczący największego na świecie konkursu winiarskiego International Wine Challenge. Wraz z nim w jury zasiedli Tim Atkin, Oz Clarke oraz Peter McCombie – także współprzewodniczący International Wine Challenge, oraz przewodniczący panelu Richard Bampfield.

“Te nagrody to dla nas wielki zaszczyt, ale też docenienie naszych nieustannych starań, by jak najlepiej dopasować wina do smaków autorskich menu oferowanych na długich trasach” mówi Anssi Partanen, manager d.s. marketingu korporacyjnego Finnaira.

Wina dostępne na podkładach Finnaira zostały dobrane, by dopełniać menu stworzone we współpracy z wiodącymi fińskimi restauracjami – Nokka, G.W. Sundmans, Savoy i Fishmarket. Ich szefowie kuchni – Matti Jämsén z G.W. Sundmans, Ari Ruoho z Nokki i Kari Aihinen z Savoya stworzyli autorskie menu, które będą dostępne w klasie biznesowej na rejsach długodystansowych z Helsinek, do wiosny 2016.

Pełna lista zwycięzców konkursu magazynu Business Traveller: http://www.businesstraveller.com/cellars-2014

Więcej informacji:

Finnair Media Desk: tel. +358 9 818 4020, comms@finnair.com
Baza zdjęć: http://gallery.finnair.com
Finnair na Twitterze: www.twitter.com/Finnair
Blogi Finnaira: http://blogs.finnair.com
Finnair na Facebooku: www.facebook.com/finnair
Strona Grupy Finnair: www.finnairgroup.com