Home Biznes HSM zdobywa nowy segment rynku

HSM zdobywa nowy segment rynku

HSM zdobywa nowy segment rynku

Od początku bieżącego roku HSM wprowadza na polski rynek nową serię niszczarek biurowych z rodziny shredstar. Debiutujące produkty będą charakteryzować się niższą ceną w stosunku do pozostałych urządzeń oferowanych przez niemieckiego producenta oraz niewielkimi, kompaktowymi wymiarami. Dzięki temu znajdą zastosowanie, jako małe niszczarki do ochrony danych w domu lub w niedużych firmach. Wprowadzenie oferty na polski rynek pozwoli firmie HSM sięgnąć po klientów z całkowicie innego segmentu rynku oraz konkurować z dostawcami wybitnie solidnym produktem o wysokiej jakości.

 

„Od początku tego roku wprowadzamy zupełnie nową, unowocześnioną serię urządzeń shredstar. Dotychczasowe produkty tej gamy w ostatnich latach stawały się coraz mniej atrakcyjne ze względu na wzornictwo czy parametry techniczne. Dlatego też zdecydowaliśmy się zaprojektować od podstaw sześć nowych modeli urządzeń, a trzy poddać modernizacji po to by spełniać wyższe wymagania użytkowników. Pomimo korzystniejszej ceny w stosunku do wyższych modeli, oferujemy zbliżoną jakość i solidność oferowanych rozwiązań. Serię shredstar dedykujemy głównie niedużym firmom oraz prywatnym użytkownikom, którzy zauważają potrzebę ochrony swoich danych osobistych. Każdy model shredstar jest ponadto objęty dwuletnią gwarancją door-to-door, co oznacza, że Klient końcowy nie będzie musiał martwić się o komplikacje związane z ewentualnymi naprawami gwarancyjnymi. Wszystko odbędzie się bezkonfliktowo zgodnie z niemiecką jakością obsługi i rzetelnością wykonanych prac. To miedzy innymi, spora przewaga na tle konkurencji nowego segmentu w naszej ofercie. Jestem przekonany, że produkty nowej serii będą cieszyły się sporą popularnością i
w krótkim czasie odniosą spory sukces. HSM shredstar to najkorzystniejsze rozwiązanie, jeżeli ktoś poszukuje najlepszej relacji otrzymywanych parametrów użytkowych urządzenia do ceny ”
– komentuje Marcin Sobaniec, Menadżer kategorii produktowej HSM Polska Sp.
z o.o.

 

Debiutującą serię urządzeń shredstar będzie można rozpoznać po dwukolorowej, estetycznej, czarnej obudowie z elementami w kolorze srebrnym. Całość jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa. We wnętrzu maszyn HSM shredstar znajdziemy sprawdzony mechanizm napędzający noże tnące, zdolne pociąć do kilkunastu kartek jednocześnie wraz ze zszywkami czy spinaczami. Wysoka wydajność jednorazowa urządzeń zapewnia stosunkowo szybkie niszczenie dużych ilości dokumentów bez potrzeby dzielenia ich na mniejsze partie.  Większość niszczarek shredstar jest wyposażonych w funkcję automatycznego wycofania papieru, co zapobiega jego zacięciu i zapewnia bezproblemowe działanie maszyny. Silniki najmocniejszych urządzeń są przystosowane do dłuższego działania bez ryzyka przegrzania oraz funkcjonują cicho, by nie zakłócić pracy w biurze. Na obudowie serii shredstar znajdują się diody LED sygnalizujące stan pracy urządzenia, między innymi jego gotowość do działania oraz przepełnienie kosza na ścinki. Większość modeli jest przystosowana do niszczenia płyt CD i DVD lub plastikowych kart, na przykład niepotrzebnych kart płatniczych. Część z nich posiada funkcję separowania odpadów niszczonych nośników magnetycznych od papieru. 

Większość niszczarek serii shredstar wyróżniają niewielkie rozmiary. Najmniejszy
z rodziny shredstarów, MultiShred ma wymiary jedynie 241x202x288 mm, czyli gabaryty naprawdę niewielkie, pozwalające na umieszczenie go w dowolnym miejscu, na przykład na biurku. Największy z modeli z tej serii ma już wymiary 395x270x580 mm, co nadal sprawia, że zajmuje mniej miejsca niż większość urządzeń biurowych. Rozmiar kosza na ścinki wynosi w zależności od modelu od 11 do 27 litrów. Poziom jego wypełnienia można weryfikować na dwa sposoby, w zależności od modelu. Jego zapełnienie sygnalizuje dioda LED umieszczona na obudowie, możemy też sprawdzić ilość miejsca w koszu na ścinki za pomocą otworu inspekcyjnego.

 

Urządzenia HSM shredstar serii cechuje duża wydajność oraz poziom ochrony danych. Niszczarki zapewniają wysoki stopień tajności niszczonych dokumentów, który według aktualnie obowiązującej normy DIN 66399 dla większości urządzeń jest na poziomie P-4.
W praktyce oznacza to, że HSM shredstar jest w stanie pociąć dokumenty na ścinki
o wielkości <160 mm2, gwarantując tym samym bezpieczeństwo poufności niszczonych danych. Model HSM shredstar X6pro niszczy dokumenty z zachowaniem stopnia tajności P-5, który jest dedykowany do niszczenia dokumentów tajnych.

 

Ceny detaliczne urządzeń kształtują się na poziomie od 130 PLN netto za najprostszą niszczarkę do papieru (HSM shredstar S5) do 1220 PLN netto za topowy model – shredstar X15. Najprostsze, wszechstronne urządzenie niszczące zarówno papier jak i płyty CD/DVD/karty plastikowe (HSM shredstar S10 lub X5) to wydatek 310 PLN netto.