Home Biznes „Inteligentne biuro powered by FIBARO” w nowej ofercie Netii

„Inteligentne biuro powered by FIBARO” w nowej ofercie Netii

„Inteligentne biuro powered by FIBARO” w nowej ofercie Netii

System automatyki budynkowej marki FIBARO trafia do oferty kolejnego telekomu. Tym razem rozwiązanie wprowadza do sprzedaży Netia. W ramach swojego pakietu „Inteligentne biuro” operator oferuje odbiorcom B2B zestaw urządzeń do zdalnego monitorowania pomieszczeń firmowych. To pierwszy etap współpracy Netii z producentem systemu FIBARO – kolejny skierowany będzie do klienta indywidualnego.

„Inteligentne biuro powered by FIBARO” pozwala na komfortowe zarządzenie firmą z poziomu tabletu, smartfona czy komputera. W ofercie dostępny jest pakiet FIBARO, w którego skład wchodzi czujnik dymu (Smoke Sensor), ruchu (Motion Sensor), zalania (Flood Sensor) i kontaktronowy (Door/Window Sensor), a także włącznik sprzętów elektrycznych (Wall Plug). Dodatkowo zestaw został uzupełniony o kamerę sieciową firmy D-Link przekazującą wysokiej jakości obraz i dźwięk. Nad koordynacją, sterowaniem i zarządzaniem urządzeniami czuwa dołączona centralka FIBARO Home Center Lite. Każdy klient, który zakupi lub przedłuży dotychczasowa umowę na usługę internetową lub pakiet usług Internet plus Telefon będzie  mógł  nabyć pakiet FIBARO z atrakcyjnym 25-procentowym rabatem.

„Inteligentne biuro” doskonale uzupełnia nasz bogaty wachlarz usług dodatkowych dla firm. Za ich pośrednictwem proponujemy przedsiębiorcom najnowocześniejsze i przydatne na co dzień nowe technologie. Rozwiązania FIBARO są innowacyjne i funkcjonalne, a przy tym proste w montażu i użytkowaniu, dlatego postanowiliśmy zaoferować cały, kompleksowy pakiet urządzeń i jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce włączyć usługę inteligentnego zarządzania biurem do oferty – mówi Mariusz Nowak, Kierownik Produktu z firmy Netia S.A.

System FIBARO może być zamontowany w dowolnej przestrzeni, bez konieczności ingerowania w  infrastrukturę budynków. Instalacja jest bezinwazyjna i możliwa do przeprowadzenia bez specjalistycznej wiedzy technicznej. Załączone w zestawie oferowanym przez Netię moduły działają na zasadzie Plug & Play (Podłącz i Korzystaj) od razu po wyjęciu z opakowania. Co ważne, system jest zaprojektowany tak, aby można było go rozbudowywać o kolejne komponenty, w zależności od potrzeb odbiorcy.Cieszymy się, że dzięki współpracy z Netią możemy upowszechniać nasze rozwiązanie również wśród polskich firm. W przestrzeni biurowej, system FIBARO ma cały szereg przydatnych zastosowań, które pomagają w poprawie bezpieczeństwa i komfortu pracy. Przynosi on również realne korzyści finansowe w postaci oszczędności uzyskanych na inteligentnym zarządzaniu urządzeniami elektrycznymi w firmie. Mamy nadzieję, że zalety naszego rozwiązania przekonają polskich przedsiębiorców i już wkrótce dołączą oni do milionów użytkowników FIBARO na całym świecie – mówi Joanna Ossowska Wiceprezes Fibar Group.   

Za pomocą czujników, FIBARO może zidentyfikować obecność nieproszonego gościa w biurze, jak również takie zagrożenia jak zalanie czy pożar oraz powiadomić o nich użytkownika. Podłączony do dowolnego gniazdka Wall Plug umożliwia sterowanie urządzeniami i pomiar energii. Dodana do zestawu kamera pozwala z kolei na monitorowanie dowolnego pomieszczenia i przesyłanie obrazu przez aplikację FIBARO.

Już wkrótce w ofercie Netii pojawi się analogiczna usługa skierowana dla klientów indywidualnych. Producent systemu FIBARO zapowiada z kolei dalszą ekspansję na polskim rynku, również przez inne firmy telekomunikacyjne.

Więcej informacji o ofercie „Inteligentne biuro” na dedykowanej stronie.