Interaktywne atrakcje dla dzieci w Centrum Handlowym NoVa Park


Gorzowskie centrum handlowe NoVa Park przygotowało wyjątkową atrakcję dla swoich najmłodszych klientów. Na terenie galerii działają już interaktywna strefa zabaw dla dzieci, gra Dino Odkrywca oraz wielofunkcyjna ściana Kinetic Wall. To pierwsze i jedyne miejsce w województwie lubuskim, gdzie maluchy mogą skorzystać z tego typu bezpłatnej rozrywki połączonej z edukacją.

 

Interaktywny plac zabaw dla dzieci to bezpłatne miejsce rozrywki, edukacji i odpoczynku, wykorzystujące najnowocześniejsze technologie, w tym rozszerzoną rzeczywistość (Augmented Reality). Do dyspozycji najmłodszych są: podłoga interaktywna, stolik dotykowy oraz klocki 3D, umożliwiające korzystanie z technologii przez wiele osób jednocześnie. Podłoga interaktywna to pakiet 33 zróżnicowanych aplikacji dla dzieci w wieku 3-7 lat, tworzonych we współpracy z psychologiem dziecięcym. Stolik dotykowy, z którego może skorzystać równocześnie nawet czwórka dzieci, posiada z kolei 8 rozbudowanych aplikacji dla dzieci w wieku 4-7 lat. Aplikacje dostępne zarówno na podłodze interaktywnej, jak i stoliku dotykowym, służą rozwijaniu wyobraźni oraz umiejętności społecznych, a także ćwiczeniu refleksu przez najmłodszych.

Kolejną innowacją w NoVa Park jest Kinetic Wall, wielofunkcyjna ściana o łącznych wymiarach 1,8 m x 3 m, która – dzięki wyposażeniu w czujniki ruchu i głębi – pozwala dzieciom i młodzieży grać w 8 różnych gier kinetycznych, sterowanych całym ciałem, np. kierować samolotem lub grać w piłkę nożną na ogromnych rozmiarów nośniku obrazu. Video Wall to także możliwość emisji programów telewizyjnych lub filmów w niemal kinowej jakości.

Na terenie gorzowskiego centrum handlowego działa także gra Dino Odkrywca, wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość, którą można za darmo ściągnąć na smartfona za pomocą specjalnych QR kodów dostępnych na ścianach w NoVa Park. To kolejna atrakcja dla najmłodszych, która umili czas spędzany z rodzicami na codziennych czy weekendowych zakupach.

„Poszerzenie oferty rozrywkowej dla najmłodszych klientów to nasz kolejny krok na drodze do zbudowania i podtrzymania wizerunku centrum przyjaznego dzieciom. Staramy się, aby nie tylko dorośli, ale również najmłodsi czuli się u nas komfortowo. Wspólna zabawa z rówieśnikami w interaktywnej strefie zabaw czy przy Kinetic Wall z pewnością sprawi dzieciom wiele radości, a zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze” mówi Joanna Bagińska, dyrektor centrum handlowego NoVa Park.

Interaktywny plac zabaw zlokalizowany jest na poziomie 0, przy salonie KappAhl (stolik dotykowy i interaktywna podłoga) oraz na pierwszym piętrze przy Placu Zabaw Acapulco (klocki 3D). Kinetic Wall znajduje się w sąsiedztwie salonu Coccodrillo na poziomie 1. Korzystanie z interaktywnych atrakcji dla dzieci w NoVa Park jest bezpłatne. Innowacyjna oferta dla najmłodszych czynna jest w godzinach otwarcia NoVa Park.

Informacje o firmie:

NoVa Park to największe i najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe w województwie lubuskim, którego uroczyste otwarcie nastąpiło w dniu 18 kwietnia 2012 roku. Zlokalizowane jest w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie kulturalnych i rozrywkowych symboli miasta, bulwaru nadwarciańskiego oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Na terenie obiektu funkcjonują: supermarket Piotr i Paweł oraz liczne sklepy i punkty usługowe, w tym marki nieobecne dotąd na rynku lokalnym, takie jak H&M, Intersport, Lindex, KappAhl, KFC, Pure Fitness, Home&You, Super–Pharm, Cubus, Centro, Smyk, Sephora, W.KRUK, Mohito, Bershka, Ryłko czy 4F.

Właścicielami obiektu są węgierski deweloper Futureal oraz irlandzka Grupa Inwestycyjna Caelum Development. Zarządcą NoVa Park jest firma Apsys Polska S.A.

www.nova-park.pl