Home Biznes Katowice stolicą debat o inwestycjach

Katowice stolicą debat o inwestycjach

Katowice po raz kolejny zostały kolebką gospodarki. Na tegoroczną edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego przybyli najważniejsi politycy i przedstawiciele biznesu. Wśród nich Prezes Fundacji Pro Progressio Witor Doktór, specjalista w dziedzinie outsourcingu.

 

W dniach 7-9 maja oczy całego świata biznesu skierowane były na Katowice. To wszystko za sprawą VI. Edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, czyli największej imprezy gospodarczej w Europie Środkowej. Ponad 6000 osób biorących udział w wydarzeniu miało okazję wysłuchać paneli, debat i wykładów poświęconych kwestii rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

Jakie są współczesne trendy w inwestycjach zagranicznych w Polsce i Europie? Jaką rolę odgrywa zaplecze naukowe we współpracy z biznesem? To pytania, na które odpowiedzieli uczestnicy panelu dyskusyjnego dotyczącego inwestycji zagranicznych w Polsce. Wiktor Doktór, jeden z ekspertów sesji, który jest specjalistą w zakresie outsourcingu procesów biznesowych (BPO),  przedstawił wizję najbliższego dziesięciolecia związanego z rozwojem terenów inwestycyjnych Polski. Podczas dyskusji, w której udział wzięli m.in.  Bartosz Ciepluch, Head of Technology Center NOKIA czy Paweł Poncyljusz, członek Zarządu Avio Polska Sp. z o.o., podpowiedział jak skutecznie inwestować w branży związanej z wysoko zaawansowanymi technologiami oraz udowodnił, że Polska ma szansę stać się liderem w usługach dla biznesu.

Wiktor Doktór jest prezesem Fundacji Pro Progressio, która zrzesza firmy outsourcingowe. Współpracuje ona z sektorem publicznym i prywatnym w Polsce oraz międzynarodowymi organizacjami sektora outsourcingu. Do jej głównych zadań należy edukacja w branży oraz promocja terenów inwestycyjnych na terenie kraju. 

***

O Fundacji Pro Progressio:

Pro Progressio, to Fundacja zajmująca się rozwojem branży outsourcingowej w Polsce. Fundacja współpracuje z sektorem publicznym i prywatnym w Polsce oraz międzynarodowymi organizacjami branży outsourcingowej. Wśród organizacji, z którymi współpracuje Fundacja są zarówno dostawcy usług, firmy szkoleniowe, rekrutacyjne, deweloperzy, firmy doradcze, uczelnie wyższe jak również indywidualni eksperci branżowi.

W ramach działań Pro Progressio znajduje się popularyzacja Polski jako optymalnej lokalizacji na inwestycje typu nearshoring
i offshoring, edukacja o branży outsourcingowej oraz promocja firm świadczących usługi outsourcingowe.

Terenem działalności Fundacji jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, przy czym w zakresie niezbędnym dla właściwego realizowania celów może ona prowadzić działalność także poza granicami Polski, w szczególności w Unii Europejskiej.