Memnon Networks już w Polsce


Memnon Networks – wiodący szwedzki dostawca systemów do administrowania i zarządzania transportem otwiera oddział w Polsce. Krzysztof Mytnik objął funkcję Country Managera Memnon Networks Sp. z o.o.

Memnon Networks jest największą firmą w Skandynawii, specjalizującą się w zaawansowanych systemach do zarządzania transportem Memnon Apport TM. W ramach międzynarodowego rozwoju podjęto decyzję o wejściu również na rynek polski i otwarciu oddziału Memnon Networks w Warszawie, pod nazwą Memnon Networks Sp. z o.o.

„Nasza oferta dotycząca polskiego rynku jest bardzo interesująca dla wszystkich firm, które działają w obszarze szeroko pojętej logistyki. Oferujemy dedykowany dla dostawców usług transportowych booking portal oraz neutralny system pozwalający na rezerwacje transportów dla każdej wielkości firm zlecających tego rodzaju usługi. Mimo że rozpoczynamy działalność na polskim rynku, mamy już w swoim portfolio klientów – kilku największych przewoźników w Polsce, podłączonych do naszego serwisu, a z kolejnymi firmami prowadzimy rozmowy” – powiedział Krzysztof Mytnik, Country Manager Memnon Networks w Polsce.

Krzysztof Mytnik to doświadczony menedżer. Posiada ponad 11-letnie doświadczenie w sprzedaży usług i rozwiązań IT dla logistyki oraz w doradztwie związanym z zaawansowanymi procesami zarządzania łańcuchami dostaw. Ostatnio pełnił funkcję Country Sales Managera w polskim oddziale AXIT.

„Pierwsze spotkania z potencjalnymi klientami potwierdziły, że wejście na polski rynek to była dobra decyzja. Zarówno dostawcy usług transportowych jak i firmy zlecające transport wyraziły duże zainteresowanie systemem Memnon Apport TM” – powiedziała Leila RosenstråleDyrektor Rozwoju Biznesu Memnon Networks AB

Nie tylko nowi klienci są zainteresowani otwarciem polskiego oddziału Memnon Networks. Wielu obecnych europejskich klientów, którzy mają również polskie oddziały z zadowoleniem przyjęli fakt, że mogą korzystać z tego samego systemu w wielu krajach. Znakomitym przykładem jest firma NTEX, międzynarodowy przewoźnik, działający m.in. w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Estonii, Łotwie, Litwie, Norwegii, Finlandii i również w Polsce.

„Stosujemy system zarządzania transportem Memnon Apport TM i cieszymy się, że jest on rozwijany poza bazą krajów skandynawskich, właśnie w Polsce gdzie mamy oddział. W przypadku rezerwacji system ułatwia nam, jak i naszym klientom, m.in. drukowanie etykiet i śledzenie statusu przesyłek. Znając wartość jaką system generuje dla naszego szwedzkiego biznesu, podjęcie decyzji o rozpoczęciu korzystania z systemu Memnon Networks dla naszego polskiego biznesu – jest naturalnym procesem” – powiedział Peter Åberg, IT/HR/ISO Manager NTEX.

Systemy zarządzania transportem były jak do tej pory dostępne jedynie dla największych polskich firm. Memnon Networks wprowadza system dla szerszego grona klientów i ma na celu pomoc dostawcom usług transportowych jak i firmom zlecającym transport, aby ich procesy logistyczne stały się bardziej wydajne. Systemy zarządzania transportem Memnon Networks stanowią integralną część łańcucha dostaw, a opierając się na doświadczeniu związanym z logistyką i transportem, które zbudowano w ciągu wielu lat w Skandynawii, Memnon Networks może koncentrować się teraz na udzielaniu polskim firmom możliwości usprawniania procesów logistycznych.

„To jest nowy i ekscytujący czas dla logistyki w Polsce. Czekam z niecierpliwością na pierwszych klientów w Polsce, którzy zaczną korzystać z naszych usług”.– podsumował K. Mytnik. 

Aby uzyskać podstawowe informacje, wejdź na: www.memnonnetworks.com/en/polska