Home Biznes Meritum Bank podwyższa oprocentowanie lokat

Meritum Bank podwyższa oprocentowanie lokat

Meritum Bank podwyższa oprocentowanie lokat Meritum Zysku w Internecie oferowanych zarówno nowym, jak i obecnym klientom. Obecnie Bank zapewnia 3,8 proc. zysku na lokacie rocznej oraz 3,7 proc. w skali roku – na półrocznej.

Z oferty Banku mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci. Nie trzeba posiadać konta osobistego w Meritum, a wszystkie formalności można załatwić online.

– Pomimo pojawiających się zapowiedzi na temat spodziewanych obniżek stóp procentowych zdecydowaliśmy się na podwyższenie oprocentowania. Nasze nowe stawki są szczególnie atrakcyjne dla osób, które zdecydują się ulokować pieniądze na dłużej i w ten sposób zyskać gwarancję wysokiego oprocentowania przez najbliższy rok lub 6 miesięcy bez względu na decyzje podejmowane przez Radę Polityki Pieniężnej – mówi Piotr Stankiewicz, dyrektor departamentu produktów transakcyjnych i depozytowych Meritum Banku.

Warunkiem otrzymania tak atrakcyjnych stawek oprocentowania jest założenie lokaty przez Internet lub za pośrednictwem aplikacji na smartfony Meritum Bank Mobilny. Można zrobić to wypełniając wniosek na stronie www.meritumbank.pl, po zalogowaniu do systemu bankowości elektronicznej, a w przypadku aplikacji mobilnej – wybierając z menu bocznego zakładkę lokaty. Bez względu na wybraną metodę założenia depozytu nie jest potrzebna wizyta w oddziale czy podpisywanie dokumentów dostarczonych przez kuriera. Aby skorzystać z oferty lokaty nie trzeba mieć konta w Meritum Banku.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu trwania lokaty. Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł.

 

Oprocentowanie lokat Meritum Zysku w InternecieOkres

 Oprocentowanie w skali roku obowiązujące od 03.07.2014

12 miesięcy

3,80%

6 miesięcy

3,70%

3 miesiące

3,00%