Meritum Bank wyróżniony przez Ministerstwo Gospodarki


Meritum Bank otrzymał wyróżnienie specjalne Ministra Gospodarki w konkursie Lider Informatyki 2014, organizowanym przez Computerworld Polska, za wdrożenie innowacyjnej bankowości mobilnej, z wykorzystaniem krajowej myśli technologicznej.

 

25 września w Warszawie odbyła się uroczysta gala osiemnastej już edycji konkursu „Lider Informatyki”. Spośród kilkudziesięciu firm, które zgłosiły się do udziału w konkursie, wybrani zostali finaliści w siedmiu kategoriach. Meritum Bank został jednym z trzech laureatów w kategorii „Bankowość i finanse”, prezentując wdrożoną w tym roku przełomową bankowość mobilną, wykorzystującą technologię komend głosowych do obsługi realizacji transakcji.

 

– Z bankowości mobilnej korzysta dziś coraz więcej klientów, jest to wygodna alternatywa dla bankowości internetowej. Przygotowując naszą aplikację umożliwiliśmy kompleksową obsługę z poziomu urządzenia mobilnego, łącznie z otwarciem konta wyłącznie przez aplikację. Udoskonalając ją o możliwość korzystania z komend głosowych ułatwiliśmy dostęp do informacji o stanie finansów oraz umożliwiliśmy użytkownikowi szybkie użycie funkcji, których obsługa w standardowy sposób zajmowałaby sporo czasu – mówi Małgorzata Adamczyk, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej Meritum Banku.

 

Innowacyjność Banku docenił Minister Gospodarki – honorowy patron „Lidera informatyki”, który podczas finałowej gali przyznał Meritum Bankowi wyróżnienie specjalne.

 

Wręczając wyróżnienie Pani Minister Grażyna Hencelewska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, podkreśliła wykorzystanie przez Meritum Bank polskiej myśli technologicznej w procesie tworzenia innowacyjnej bankowości mobilnej, w tym również bankowości głosowej. Mając do wyboru szeroką gamę rozwiązań IT z całego świata, Meritum zdecydował się wyłącznie na współpracę z lokalnymi firmami.

 

Jest to pierwsze w Europie szerokie zastosowanie obsługi głosowej w bankowej aplikacji mobilnej. Dane głosowe przesyłane są tym samym kanałem co pozostałe dane bankowe, dlatego rozwiązanie to jest nie tylko wygodne, ale i bezpieczne – podkreśla Marcin Kusznier, project manager odpowiedzialny za projekt bankowości mobilnej Meritum Banku.

 

Aplikacja mobilna przeznaczona jest dla klientów indywidualnych i firm, daje możliwość dostępu do wszystkich funkcji wykorzystywanych w systemie transakcyjnym i informacyjnym Banku. Pozwala m.in. na dokonywanie przelewów bez znajomości numeru rachunku bankowego odbiorcy,  wykorzystując do tego celu jedynie jego nr telefonu, adres e-mail czy nawet profil na portalu Facebook.

 

Funkcja obsługi aplikacji głosem daje użytkownikom jeszcze więcej możliwości. Wykorzystując proste komendy głosowe klient może np. sprawdzić swoje wydatki z ostatniego tygodnia bez konieczności wchodzenia w historię rachunku, poznać stan swojego konta, zlecić przelew, doładować telefon czy zastrzec kartę. Wystarczy proste pytanie: „ile wydałem w zeszłym tygodniu?” lub komunikat np. „ zrób przelew”, „zastrzeż kartę”, „doładuj”.

 

Dla osób, które nie są jeszcze klientami Meritum Banku, aplikacja oferuje możliwość założenia rachunku wyłącznie przy pomocy urządzenia mobilnego. Funkcja odczytu danych ze zdjęcia dowodu osobistego umożliwia otwarcie rachunku nawet w 15 minut bez konieczność wizyty na stronie internetowej Banku.

 

Meritum Bank wprowadził obsługę głosową swojej aplikacji jako pierwszy w Europie.

 

Aplikację Meritum Bank Mobilny można pobrać bezpłatnie z Google Play oraz App Store. Jest ona dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm korzystających ze smartfonów wyposażonych w system operacyjny Android (wersja 2,3 i wyższe ) lub iOS (wersja 5 i wyższe).

,