MK Systemy Kominowe na targach ISH 2015 we Frankfurcie


W dniach od 10 do 14 marca 2015 odbyły się największe międzynarodowe targi branży instalacji sanitarnych, ogrzewania, klimatyzacji oraz wentylacji. We Frankfurcie bogatą ofertę kominów prezentowała firma MK Sp. z o.o.

DSC01587-002

ISH odbywa się cyklicznie od ponad 50 lat. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 2400 wystawców z całego świata. Głównym założeniem targów jest prezentacja innowacyjnych produktów, technologii i rozwiązań. Wiele z nich stanowiły rozwiązania ekologiczne, energooszczędne oraz takie, które korzystają z odnawialnych źródeł energii.

– ISH to symbol tematów przyszłości, takich jak oszczędna gospodarka zasobami, wykorzystanie energii odnawialnych czy też przemiany demograficzne i spowodowane nimi zmiany w obszarze wykorzystania wody i energii – mówi Wolfgang Marzin, prezes zarządu spółki Messe Frankfurt.

Firma MK, lider w produkcji stalowych systemów kominowych,  w tym roku postawiła  na prezentację swojej bogatej oferty pod hasłem – „Entdecke die Vielfalt”, czyli „Odkryj różnorodność”. – Na stoisku staraliśmy się pokazać pełen przekrój produktów. Zwiedzający kierowali pierwsze kroki w stronę dachu, przez który przechodziły 3 kominy ZEN w różnych wersjach: błyszczącej, szlifowanej i dwukolorowej, w której dół komina dopasowany jest do koloru elewacji domu, a góra do koloru dachu – mówi Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu marki MK Systemy Kominowe.  

DSC01603-006

Targi ISH po raz pierwszy w historii wprowadziły program współpracy krajów partnerskich. Polska została pierwszym z nich. Jedynym z czynników takiego wyboru był fakt, że Niemcy są dla polskich firm drugim co do wielkości rynkiem zbytu.  Polska została określona jako państwo gwarantujące jakość oraz siłę innowacji.

DSCF3039-007

Podobnie jak w poprzednich edycjach, targi okazały się doskonałą okazją do zaprezentowania oferty i spotkań handlowych oraz wymiany informacji z dystrybutorami, instalatorami i projektantami – mówi Anna Rotkis-Dziadul.  – Udało się nam także nawiązać wiele cennych kontaktów handlowych. Odwiedzający  nasze stoisko doceniali jego designerski charakter. Za granicą  zarówno inwestorzy, jak i klienci indywidualni cenią  nasze rozwiązania w zakresie systemów kominowych, dlatego też cieszy nas fakt, że Polska została krajem partnerskim ISH – podsumowuje.

DSC01595-004